Florbalový klub PASKOV SAURIANS byl založen v červnu roku 1997 několika nadšenci, jejichž původní plány byly hodně odlišné od dnešního stavu. Představa byla taková, že pár kamarádů se sejde několikrát týdně na tréninku a poté si změří síly s jinými soupeři v soutěžním utkání.

V té době ovšem florbal zaznamenával velký boom a jeho popularita zasáhla i paskovskou mládež, takže v další sezóně už hráli nejen muži, ale do tehdy ještě neoficiální soutěže nastoupili i naši žáci.

Mládežnický florbal se dočkal hned v následující - první oficiální sezóně (1999 – 2000) ohromného úspěchu. V kategorii mladších žáků jsme obsadili na severní Moravě 2.místo a postoupili na celostátní finále do Prahy, kde jsme obsadili sympatické 9.místo.

Tento historický postup dal podnět k další velice významné akci. Při přemýšlení, jak ocenit naše mladé florbalisty jsme přišli na myšlenku uspořádat turnaj, aby se tito žáci předvedli i paskovskému publiku ( v té době se celá soutěž hrála v Ostravě). Za podpory Obecního úřadu v Paskově a díky skvělé spolupráci s ředitelem místní školy vznikl v roce 2000 turnaj O pohár obce Paskov pro kategorii mladší žáků, ke kterým se v roce 2001 přidala kategorie elévů. Tento turnaj je s největší pravděpodobností nejstarším pravidelně hraným mládežnickým turnajem v České republice.


Sezóna 2000 - 2001
Zlomem v kategorii mužů byl ročník 2000 – 2001, kdy k nám přestoupil do té doby prvoligový hráč David Berger, který na střídačku do role trenéra přivedl svého otce pana Pavla Bergera. Především díky kralování Bergera mladšího na hřišti a velice dobré práci Bergera staršího na střídačce se nám podařilo postoupit do 3.celostátní ligy.


Sezóna 2001 - 2002
Ačkoliv jsme v roce 2002 sestoupili zpět do 4.ligy, po skončení sezóny jsme zaznamenali náš největší úspěch. Zúčastnili jsme se našeho prvního mezinárodního turnaje Italian Open a skončili na něm na neskutečném 3.místě, když jsme ve čtvrtfinále porazili nejlepší český tým všech dob a největšího favorita soutěže Tatran Střešovice 5:1 !!!


Sezóna 2002 - 2003
Následující rok nám utekl postup do 3.ligy o jediný bod, ale opět jsme si spravili chuť po sezóně na turnaji Slovak Open v Bratislavě, který jsme prošli bez porážky a skončili jen díky prohraným trestným střílením s ligovou Spartou na 3.místě.


Sezóna 2004 - 2005
Další rok jsme výrazně omladili mužstvo a přišel k nám ligový trenér pan Blažek. Ten našemu snažení v mužské kategorii „vnutil“ řád a disciplínu a tým postavil na mnohdy ještě juniorských odchovancích klubu. Díky tomu se nám podařili v roce 2005 postoupit s rekordním bodovým ziskem opět do 3.ligy.

V této sezóně náš tým posílilo několik ligových hráčů s reprezentačními zkušenostmi a už na předprázdninovém Orion Cupu jsme vyřadili největší favority na vítězství Kučera Team, který byl poskládaný z reprezentantů hrajícími zahraniční ligy a notně potrápili špičkové ligové týmy .


Sezóna 2005 - 2006
Paskovská raketa stále stoupá!! Suverénní postup z třetí do 2. ligy!!! Před následující sezónou 05/06 je 2.liga (druhá nejvyšší soutěž) přejmenována na 1.ligu.


Sezóna 2006 – 2007
Rok 2007 (10 let existence klubu) dalším milníkem v historii Ještěrů. Premiéra v 1. lize. Nadšení paskovských florbalistů bylo na vysoké úrovni. I díky zkušeným hráčům jsme dokázali potrápit a porazit mnoho týmů včetně ex-extraligové Sparty Prahy a postoupit do play-off z 5-tého místa. Byly i myšlenky na postup do nejvyšší úrovně – extraligy. Paskov končí tento ročník už v prvním kole (čtvrtfinále), vyřazen Vikingy z Kopřivnice až v pátém rozhodujícím utkání.


Sezóna 2007 – 2008
Druhý rok působení v 1. lize. Nadšení hráčů protlačilo Ještěry až na úspěšné 3. místo po základní části. Nevyzpytatelnost play-off nám dokázal Spartak Pelhřimov, který nás po vyrovnaných utkáních vyřadil 3:1 na zápasy. Trenér pan Blažek končí, hledá se nový lodivod, který by dal týmu nový vítr.


Sezóna 2008 - 2009
Na trenérskou lavičku usedá Jiří Šimíček. Ačkoliv jsme po základní části skončili na posledním postupovém místě do play-off, přesto jsme lídra soutěže TJ Sokol Královské Vinohrady v prvním kole dokázali vyřadit 3:1 na zápasy. V semifinále se projevila lepší kvalita EVVA FBŠ Bohemians a tak sen o finálovém souboji o extraligu sníme dál. Na konci sezóny přesto vedení rozhodlo o další trenérské změně a důvěru dostává Libor Hrček.


Sezóna 2009 – 2010
Po základní části krásné 4. místo. V nejdelší možné sérii jsme ve čtvrtfinále po vyrovnaných soubojích vyřadili Havlíčkův Brod. V semifinále nás již po třech zápasech vyřadilo v této sezóně suverénní Kladno, které po finálových bojích postoupilo do extraligy.


Sezóna 2011 - 2012
Po základní části 6. místo. Další pokus o postup do extraligy skončil v prvním kole play-off. Paskov narazil na ex-extraligové FBC Kladno a vyřazen po nejdelší možné sérii 2:3 na zápasy. Po dlouhém zvažování trenérskou židli opouští Libor Hrček.


Sezóna 2012 - 2013
Tento ročník je nejhorší v naší prvoligové působnosti. Po základní části jsme se umístili až na posledním 12ctém místě, což nás svedlo do zrádných bojů v play-down. Díky dočasné pomoci trénera Libora Hrčka se záchranná mise podařila. Hráč Peter Šobich reprezentuje Slovensko na MS 2012 ve Švýcarsku.

Založena mládežnická kategorie dorostenců. Od této sezóny má Paskov všechna družstva od přípravky až po muže (vyjma veteránů). Na jaře 2013 se podařil další husarský kousek, kdy ve velkém finále celorepublikového turnaje ČEZ Street Hockey 2013 hrané v Ostravě se ZŠ Paskov s hráči našeho klubu stala celkovým vítězem.


Sezóna 2013-2014
Dochází k restrukturalizaci A-týmu a tento krok má vést ke stabilizaci celé mužské kategorie a následně celého klubu. Družstvo opustila spousta hráčů z minulých sezón. Nově se sází na paskovské odchovance, mládí a klubové srdcaře. Trenérského kormidla se ujímá Radim Volek do té doby působící pouze v mládežnických kategoriích. A-tým hraje 1.ligu, B-tým 4.ligu. Jediná nadějná paskovská florbalistka Sabrina Moravcová, až do loňské sezony u Ještěrů vychovávaná v elévech a následně v mladších žácích, se začíná uplatňovat a hostuje ve Vítkovicích.