icon zenyDalší turnaj žen se konal na hale v Čeladné. Čekali je 2 soupeři a to FbC Asper Šumperk a FBS Olomouc B

 

 

Paskov Saurians - FbC Asper Šumperk
Prvními dnešními soupeřkami jsou hráčky ze Šumperka, které se ocitají ve středu tabulky. O tomto týmu je známé, že mají velmi šikovnou golmanku, které vštřelit gól není snadný úkol.
V první třetině se ovšem po střele Nikol Zachníkové staví k tyčce Klára Zemková, která ze vzduchu sťukává v páté minutě utkání vedeme 1.0. Gól nás nakopl a byly jsme na míčku, tvořily si tak mnoho šancí. Tlak byl silný a v deváté minutě náskok navyšuje znova Zemková, která opět dělala výbornou práci na brankovišti a nahrávku Lokajové k tyčce doráží do brány. Dvě minuty zbývá do konce první třetiny a bohužel dva slepené góly v jedné minutě umožňují soupeřkám dorovnat a po první třetině stav 2:2.

Hned v úvodu druhé třetiny se zase dostáváme do mnoha útočných akcí. Jednu z nich dnes již potřetí využívá Zemková, která znova ze vzduchu sťukává střelu Lokajové. Během tohoto utkání se prosazuje v poslední minutě druhé třetiny Nikol Zachníková. Znovu odskakujeme soupeřkám a vedeme o dva góly.

Do třetí třetiny jsme si řekly, že musíme pořád bránit a v hlavách nemít to, že vedeme. Ovšem v páté minutě nedůrazností v obraně Šumperk se přibližuje a sedm minut před koncem utkání snižuje na 3:4. Soupeřky gól nakopl a šlo vidět, že chtějí minimálně dorovnat, ovšem v bráně Amálka Prosková nás podržela a tak jsme se mohly radovat z první výhry v sezóně.
Branky: Zemková (Zachníková), Zemková (Lokajová), Zemková (Lokajová), Zachníková

Paskov Saurians - FBS Olomouc B
Druhé utkání nás čekají soupeřky, hrající úplně jinou ligu, než ostatní týmy v tabulce. Z šestnácti utkání prohrály pouze jedno jediné a jinak suveréně poráží ostatní družstva. Tomu všemu hlavně nasvědčuje sestava hráček v které dominují jména z nejvyšší ženské florbalové soutěže. Ovšem vymlouvat se a pozastavovat se nad tím pořád nejde, tak jsme si řekly, že uhrajeme co nejlépe umíme.
První utkání v říjnu jsme prohrály 13:1., druhé utkání začátkem ledna 6:0, našim cílem bylo hlavně uhrát lepší výsledek, než posledně.

V úvodní třetině jsme soupeřky zaskočily, byly jsme bojovné, nenechaly je pořádně vystřelit, snažily se všechny jejich střely blokovat a do toho si vytváříme pár utočných akcí. Konkrétně tak v čase 8:20, kdy Lokajová nahrává křižnou přihrávku na v útoku osamocenou Nikol Zachníkovou, která se střelecky nemílí. Soupeřkám se to moc nelíbí a začínají být podrážděny, jak je možné že Paskov vede. Neustále si stěžují rozhodčím a upozorňují na maličkosti, které se opravdu v naši třetí lize nikdy neřeší. Stačilo na rozhodčí huknout a z naší výhody byla rázem nevýhoda. Nenecháváme se rozhodit hrajeme dál. Do konce první třetiny soupeřky dorovnaly a rázem jejich sebevědomí roste, protože v jedné minutě opět dva slepené góly.

Nic se neděje trenér Marcel Fedra je z výsledku první třetiny stále spokojen. Byly jsme aktivní, běhavé a hlavně jsme si dokázaly utvořit pár šancí.
Druhá třetina první minuta a už to jede. Gól za gólem. Nedůraz před bránou, nezblokované střely, ale hlavně žádná komunikace na hřišti. Všechny hlavu přilepenou na míčku a soupeřky nám zbíhají a uvolňují se za našimi zády. Je sedmá minuta druhé třetiny a soupeřky vedou 6:1. Výsledek upravuje Zachníková, která obírá obránkyni olomouce o míček a sama zakončuje, opět se nemýlí. Konec druhé třetiny 6:2.
Po této třetině nebyly slova trenéra tak pozitivní jako po třetině první, začaly jsme hrát jejich hru, odevzdaly se jim a nechaly je hrát. Pokyny zněly jasně, makáme dál, bojujeme a ještě je potrápíme.

Třetí třetina a my jme na míčku, tvoříme si mnoho šancí, ovšem neproměňujeme. Hráčky olomouce začaly být zase rozhozené, tak přidaly na tempu. Ovšem ani to jim nepomáhá. V čase 4:36 trochu se štěstím stečovaná střela Zachníkové, která přeskakuje za záda gólmanky. Náš tým se zvedá, prohráváme pouze o tří góly. V čase 5:16 přísné vyloučení Lokajové, ale nic se neděje, protože zbývající hráčky na hřišti předvědly perfektní hru v oslaben, dokonce se naše hráčky dostávaly do akcí a střelecky zakončovaly. Nepadl z toho gól na žádné straně a to také během celé třetiny.
Konec utkání 6:3, hezký výsledek za který trenér chválil a fanoušci byli nadšení. Doufáme, že 17.3. dorazíte všichni na náš domácí zápas na ČPP v Ostravě.
Branky: Zachníková (Lokajová), Zachníková, Zachníková