icon zenyŽeny poslední neděli v lednu jely na zápasy do Kopřivnice, kde doufala v zisk svých prvních bodů.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE x PASKOV SAURIANS

V první utkání nás čekaly ženy z Kopřivnice, které jsou pro nás hratelný soupeř. První gól zápasu vstřelily kopřivnické ženy v čase 5:40. V čase 8:19 byl však stav vyrovnán po akci Kateřiny Jedličkové, která přihrávala Nikole Zachníkové. Do konce první třetiny se už nic velkého nestalo, tak se šlo do druhé třetiny za stavu 1:1.

V druhé třetině jsme za to vzaly a v čase 0:59 jsme daly gól na 1:2. Gólovou akci zase připravila Kateřina Jedličková a gól vstřelila Nikola Zachníková. Měly jsme spoustu šancí, ale další gól se nám podařil vsítit do branky až v 8:32, kdy Lucie Bartošová nahrávala Lucii Lokajové, která zvyšovala na 1:3. Do konce třetiny už se nic nestalo, tak jsme šli do další třetiny s dvoubrankovým vedením.

Od začátku třetí třetiny jsme bohužel měly v hlavách to, že vedeme a naše hra se změnila. Kopřivnické ženy toho využily kolem páté minuty a během minuty nám daly tři góly, čímž otočily skóre na 4:3. Naštěstí jsme se trochu vzpamatovaly a vyrovnaly v čase 10:05, kdy gól dávala Lucie Bartošová a nahrávala ji Lucie Lokajová, takže stav byl 4:4. Jenomže kopřivnické ženy byly na tom lépe a v čase 11:38 daly gól na 5:4.

V tomto zápase nám chybělo i štěstí, protože nám několikrát zazvonila tyčka. Stav utkaní: 5:4

Branky: Zachníková (Jedličková), Zachníková (Jedličková), Lokajová (Bartošová), Bartošová (Lokajová)

PASKOV SAURIANS x FBC SPARTAK BÍLOVEC

Do druhého utkání jsme šly s tím, že se budeme snažit tak jako v prvních dvou třetinách prvního zápasu. Tím že v prvním zápase se ukázala jenom první pětka, tak se druhá pětka rozhodla, že se ukáže a dá taky góly. Ukázaly to hned při prvním střídání, kdy v čase 0:57 z rozehrávky gól střílí Iveta Peceková, asistenci si připisuje její druhá polovička z obrany Lucie Žváková. A při druhém střídání zase daly gól, přičemž opět nahrávala Lucie Žváková a krásný gól vsítila do branky soupeřek Nikola Krejčí. Takže po 1:31 byl stav 2:0. Bohužel v 5:57 byla vyloučena Lucie Konečná za vysokou hůl a ještě k tomu bylo zranění krvavé, tak si šla sednout na 5 minut. Poprvé a naštěstí taky naposledy tuto přesilovku využil Bílovec v čase 7:37 na 2:1. Do konce první třetiny se už nic nestalo.

Tím, že nejsme zvyklé vést, tak jsme měly ve svých hlavách, že vedeme a podle toho taky vypadala druhá třetina. I když jsme se celou třetinu snažily, tak jsme v čase 10:58 dostaly gól

na 2:2 a za 12 sekund přišel další gól a už jsme prohrávaly 2:3. Do konce jsme už nic nepřipustily.

Ve třetí třetině jsme dostaly rychle gól a tak v čase 0:29 jsme už prohrávaly 2:4. Nadějně to vypadalo ještě v čase 5:24, kdy se nám podařilo snížit na 3:4, gól dala Lucie Lokajová po přihrávce Lucky Bartošové. Bohužel nám docházely pomalu síly i díky dlouhému pětiminutovému oslabení a ke konci zápasu jsme dostaly další gól a to v čase 10:33, kdy se hráčka v beku ocitla sama a měla prostor na mířenou střelu do rohu čas. Snažily jsme se to ještě dorovnat, tak jsme šli do šesti, ale bohužel se nám z toho nepodařilo dát gól a dokonce jsme ho dostaly a tak v čase 11:32 už bylo rozhodnuto, protože jsme prohrávaly 3:6.

Konec zápasu a my jsme odcházely s tím, že jsme do těch zápasu daly všechny síly. Ale bohužel nám to nestačilo ani k jedinému bodu.

Stav utkaní: 3:6

Branky: Peceková (Žváková), Krejčí (Žváková), Lokajová (Bartošová)

Chtěla bych na konec pochválit naši gólmanku, která se po dvou letech vrátila do branky a odchytala skvělé dva zápasy. I díky ní jsme mohly hrát dva vyrovnané zápasy.