icon zenyV novém roce se po nedělním obědě 7. 1. vydaly Ladies do Olomouce.

PASKOV SAURIANS x SK K2 PROSTĚJOV

První utkání nás čekaly soupeřky z Prostějova. Tento tým je pro nás týmem hratelným, s kterým jsme předchozí sezónu hrály vyrovnané zápasy. Letos tomu už tolik není, na prvním společném utkání v této sezóně nás soupeřky převálcovaly 10:1. Věděly jsme, že teď se tomu tak nesmí stát. Hra je velmi vyrovnaná, krásné útočné akce na obě dvě strany, ovšem Prostějov úspěšnější a důraznější na velkém brankovišti a v čase 6:33 se dostává do vedení. Do konce první části žádné změny.

V úvodu druhé třetiny se brejkovým úprkem prosazuje nová hráčka Nikol Zachníková. Stav je vyrovnaný, tak tomu nasvědčuje i hra. Ovšem znova v kritické 6. minutě se Prostějov dostává do vedení. Po druhé třetině mají tedy stále navrch.

Do třetí třetiny jsme šly s větší vervou, začaly jsme více napadat, dostávaly jsme soupeřky pod tlak.  Tato aktivní hra se vyplatila.  Za bránou soupeřek se podařilo Lokajové získat míček, posunout na Zemkovou, která objíždí bránu a kolem tyče posouvá za gólmanku soupeřek vyrovnávací gól. Hned následující střídání si nejzkušenější hráčka soupeřek, zároveň jejich hrající trenérka bere odpovědnost na sebe a přechází do útoku, ovšem ta se v koncovce bohužel nemýlí a tak v čase 7:26 Prostějov uskočil o další gól.

Necelou minutu do konce Paskov odvolává brankářku a trenér staví šest hráček. Během necelé minuty jsme si vytvořily spoustu možností, několik nebezpečných střel. Ten tlak na soupeřky byl obrovský, ale ony se s tím vypořádaly výborně a tak jsou dneska právě ony, které se radují z výhry.

Konec utkání a Paskov zase prohrává, jako poslední zápas proti Frenštátu o jediný gól. Příště už to vyjde.

Stav utkání 2:3

Branky: Zachníková (Lokajová), Zemková (Lokajová)

FBS OLOMOUC B x PASKOV SAURIANS

Tak na druhé utkání tohoto turnaje se snad žádná z hráček Paskova netěšila. Hrát proti týmu, v kterém je většina hráček co má za sebou mnohaleté zkušenosti z té nejvyšší soutěže, není nikdy snadné.

Soupeřky se na nás připravily v plné síle. Své fanoušky zvaly na sociálních sítích s poznámkou, že nás v posledním vzájemném utkání deklasovaly 13:0 a jejich cílem bylo nás znova porazit s podobným výsledným brankovým rozdílem.

Hned v čase 00:27 jsme dostaly první gól, především sebevědomé soupeřky si mohly myslet, že cesta k vítězství bude zase snadná. Ovšem po obdržené brance jsme se rychle vzpamatovaly, během první třetiny jsme se párkrát dostaly před bránu soupeřek, ovšem žádná střela se nezdařila natolik, abychom se mohly radovat. Během první třetiny se výborně semkla obrana, soupeřkám bylo mnoho střel zablokováno, když se nám to ovšem nezdařilo, tak v bráně svými výbornými zákroky podržela gólmanka Amálka Prosková. Stav po první třetině 1:0 pro Olomouc.

Druhá třetina, podobný průběh jako v první třetině. Hra se odehrává převážně na naší polovině hřiště. Ovšem výborná obrana, celá pětka se snaží aktivně bránit a nedává soupeřkám nic zadarmo. Opět se můžeme pyšnit zákroky naší brankářky, nejen my, ale také soupeřky nechápavě kroutí hlavou. V čase 8:49 se podařilo nejlepší střelkyni celé soutěže vstřelit gól. Do konce druhé části se nic zásadního nedělo, pouze soupeřky zneklidňoval stav utkání po druhé třetině 2:0. Trenér Marcel Fedra tým jako vždy povzbuzuje, ovšem tentokrát dle jeho slov neměl ani co vytýkat během druhé třetiny. Což nás jako hráčky velmi těší.

Začala třetí třetina a během třetí minuty rozhodčí píská nedovolený zákrok L. Konečné. Olomouc byl značně nervózní, že ani v početní výhodě nám neuskočil o další gól. Dokonce jsme se ve čtyřech dokázaly protlačit a zaútočit. V čase 6:21 se soupeřky radovaly z dalšího gólu, který se nešťastně odrazil od bránící hráčky. Necelé dvě minuty na to, gól jako přes kopírák. Další míček, který jsme si tečovaly vlastním tělem do brány samy. Věděly jsme, že na vyrovnání skóre musíme začít více riskovat, začaly jsme tedy více napadat, ale bohužel, po individuální stránce jsou soupeřky značně lepší a daří se jim rychle přesouvat do útoku. Během tohoto rychlého protiútoku nastanou neshody v obraně a opuštěná hráčka číhající u tyčky zakončuje do prázdné brány. Stav utkání 5:0. Necelou půlminutu do konce utkání se podařilo soupeřkám ještě skóre navýšit. Stav utkání 6:0.

Jeden z našich nejlépe odehraných zápasů, nejlépe odchytaný zápas, ale bohužel na tyto soupeřky to nestačí. Odjíždíme s dobrou náladou a hlavně se super pocitem, že jsme tyto soupeřky potrápily.

Děkujeme fanouškům, kteří si udělali čas a jeli nás podpořit.

Pokud to tak půjde dál a budeme se scházet na tréninzích, tak věřím, že by se na následujícím turnaji 28. 1. v Kopřivnici mohli společně s námi radovat.

Stav utkání 6:0