icon zenyV sobotu 15.4.2017 jsme se vydaly v hojném počtu 7 hráček na venkovní zápas do nedaleké muglinovské arény v Ostravě. Čekaly jsme,že to bude kruté, ale co se dělo, toho už bylo moc. Hrály jsme proti lídrovi FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a druhému týmu tabulky FBC Spartak Bílovec.

Paskov Saurians - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Začátek zápasu jsme udržely do 4min. bez obdrženého gólu ,i když to viselo ve vzduchu. Soupeřky nás sevřely na naší polovině a moc nám toho nedovolily. V čase 4:20 se pomyslný gólový pytel roztrhnul a do konce první třetiny nám soupeřky nasázely pět gólů.

Druhá třetina naplno ukázala rozdíl mezi čelem a koncem tabulky. Také šel vidět početní rozdíl. Ostravačky dorazily na domácí půdu ve dvanácti hráčkách z čehož dvě třetiny hráček momentálně hrají ženskou a juniorskou extraligu. Soupeřky tak jednoznačně dominovaly ve všech směrech, což se nakonec ukázalo na stavu skóre. Tuto třetinu jsme ostudně prohrály 12:0, i když jsme se opravdu snažily se soupeřkami bojovat.

Třetí třetinu už domácí hráčky mohly pojat jako nutnou povinnost dohrát utkání a my jsme chtěly vstřelit aspoň jeden gól. To se nám nakonec nepodařilo. Naší zlepšenou obranou jsme soupeřkám povolily vstřelit „pouze" 6 branek. Konečný výsledek 23:0

Paskov Saurians – FBC Spartak Bílovec
Po debaklu z prvního zápasu jsme proti Bílovci nastoupily s odhodláním ukázat divákům, trenérovi i samy sobě, že ten florbal přece jen trochu hrát umíme.

První třetinu se nám to dařilo. Hrály jsme rovnocennou partii, dostávaly jsme se i k zakončení, ale naše střely vychytala brankářka nebo skončily na bránicích hráčkách. My jsme v této činnosti za soupeřkami nezaostávaly, ale nakonec přece jen jedna střela zapadla do naší sítě, 0:1.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu třetiny první. Hra se přelévala ze strany na stranu. V této části hry jsme opět dostaly první branku,ale v zápětí se trefila v čase 2:12 Lucka Lokajová, asistenci si připsala Nika Krejčí. Stav 1:2

Třetí třetina pro nás nezačala dobře. V čase 0:35 jsme obdržely branku na 1:3. Nadále jsme věřily, že stav můžeme vyrovnat, ale krátce po obdržené brance se nám zranila hráčka Nika Krejčí. Od toho okamžiku jsme už neměly žádnou jinou hráčku na střídačce a musely jsme toto utkání dohrát bez střídání a to do konce utkání zbývalo zhruba 9min. Dělaly jsme co jsme mohly, ale síly už nestačily. Soupeřky toho využily a nasypaly nám další 4 branky. Utkání skončilo 1:7. I když výsledek vypadá jednoznačný, za tohle utkání se nemusíme stydět. Při daném počtu hráček jsme odvedly maximum.

Branky: Lokajová (Krejčí)