icon muziaDalšími dvěma zápasy se snaží muži posbírat nějaké body vedoucí k záchraně. Tentokrát zamířili do Třince, kde je čekaly dva vedoucí týmy soutěže. S bodovým ziskem se příliš nepočítalo, ovšem nemuseli jsme se vracet s nulou.

 

PASKOV SAURIANS : FBC Osiko Třinec = 1 : 7 (0:2, 0:1, 1:4)

Ranní zápas proti domácímu týmu nám ukázal velmi kvalitního soupeře. A určitě není náhodou, že vede celou letošní soutěž. Od začátku náš mladý tým byl zatlačen a soupeř převahou dominoval. Naše solidní obrana a v brance Lukáš Sikora drželi celkem přijatelný výsledek. Po dvou třetinách byla tříbranková ztráta ještě zvládnutelná, ovšem v té poslední Třinec „zpřesnil mušku“ a nasázel další čtyři branky. My jsme se k šancím v úvodu příliš nedostali, a ty co přišly, jsme hodně neefektivně zakončili. Více možností jsme si vypracovali v poslední části, ovšem přece jen mladým hráčům chybí klid a těm zkušenějším to dnes na skórování prostě nešlo. Jediný úspěch zaznamenal Radim Bedřich.

PASKOV SAURIANS : Z.F.K. Petrovice „B“ = 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Druhý zápas, s druhým týmem tabulky. Opět velmi těžký oříšek. S tím jsme se vypořádali podstatně líp. Soupeř tentokrát nebyl příliš běhavý, ale byli to velmi zkušení a kvalitní hráči. Tentokráte jsme opticky měli více ze hry my, ovšem toto body nezaručuje. V 5.minutě otevřel skóre Šimon Lyčka, možná trochu šťastnější střelou. Během minuty bylo vyrovnáno, kdy nás soupeř doslova rozťukal a nebyli schopni zareagovat. Hned na začátku druhé části po nádherné kombinaci juniorů, Filip Fibingr vymetl soupeři šibenici, načež po pěti minutách podobně Tonda Sochr po individuální akci střelu zopakoval. Byli jsme „na koni“ a mohli zápas rozhodnout nebo alespoň udržet, ovšem chybějící zkušenosti se ihned ukázaly. Po šesti vteřinách jsme inkasovali po volném úderu téměř z poloviny hřiště, kdy po teči naší obrany, míček skončil za zády Ondry Kuboše. Půl minuty před druhou přestávkou soupeř zatáhl míček za brankou, přihrál před ní a od nohy našeho obránce míček opět v síti. Dva nešťastné okamžiky a z toho opět vyrovnaný stav. Prostě smůla. Situace se komplikovala ihned po přestávce, kdy nepozornosti jsme se dostali do zbytečného oslabení, ze kterého se soupeř ujal vedení a po dalších dvou minutách jsme po zmatcích inkasovali opět, což byl definitivní konec našim nadějím na bodový zisk. Měli jsme posléze rozhodně více ze hry, soupeře i zatlačili před jeho branku, jenže chyběl klid na hokejkách a přesná muška, címž jsme neměli šanci skórovat a pokusit se ještě o zvrat.

Sestava: Sikora Lukáš (1.zápas), Kuboš Ondřej (2.zápas) – Forgač Vladimír, Sochr Antonín, Šobich Jozef©, Březina Josef – Bedřich Radim, Bohm Viktor, Pecek Radim, Lyčka Šimon, Nězgoda Jakub, Juroš Martin, Kučera Adam, Fibingr Filip, Molek Dominik.
Trenéři: Moravec Pavel, Volek Radim