Po loňském sestupu z Národní ligy opustilo mančaft několik opor týmu a tak se rozhodlo, že budou muži hrát Moravskoslezskou ligu mužů. Velký problém nastal i se zbouráním nafukovací haly, jelikožnajednou nebylo kde trénovat.

Školní tělocvična byla otevřena až se začátkem školního roku, a tak měli ti nejčastěji chodící muži v nohách a rukách pouze dva tréninky. První turnaj nové sezóny se konal v Petrovicích u Karviné a soupeři byli Florbal Torpedo Havířov B a 1.SC Bohumín '98.

Paskov Saurians – Florbal Torpedo Havířov B 4:9 (0:3; 1:2; 3:4)

Do prvního zápasu nastoupila sestava v počtu devítí hráčů a jednoho gólmana. Problém byl především v obraně, jelikož na turnaji jsme měli pouze dva čistokrevné obránce. Už ve čvrté minutě se to prokázalo, když jsme poprvé inkasovali. Ve druhé polovině sedmé minuty přidal soupeř další dva rychlé góly. Po první třetině tedy nic moc. Ve druhé třetině Havířov rychle navýšil svůj náskok na pět branek, jelikož naše útočné výpady končily většinou nepřesnou přihrávkou nebo střelou do prvního hráče. Na konci deváté minuty jel Nězgoda trestné střílení, ale gólman jej vychytal. V následné přesilovce snížil Kučera a stav po dvou třetinách byl tedy 1:5 z našeho pohledu. Na začátku třetí třetiny však opět dostali hráči Havířova příliš prostoru a navýšili skóre. Rychlé snížení na 6:3 nám však dávalo naději. Bohužel dvě oslabení nám naději vzaly, protože soupeř trestal. I když mezi těmito přesilovkami dokázal snížit Růžička, k ničemu už nám to nebylo. V poslední minutě upravil soupeř na konečných 4:9.

Sestava: Klučár - Kučera (2+0), Růžička (1+0), Sochr (1+0), Pecek (0+1), Pastorek, Bedřich (0+2), Molek, Krchňák (0+1), Nězgoda

Paskov Saurians – 1.SC Bohumín '98 8:10 (4:5; 3:2; 1:3)

Před druhým zápasem nás opustil Radim Bedřich, takže na střídačce zůstali pouze tři hráči. V šatně jsme si dali jasné pokyny co hrát, ale na hřišti žádná změna nepřišla. Základ, v podobě dvou rychle vstřelených branek, se nám vůbec nepovedl a od začátku utkání jsme dotahovali. 3:15, 3:27, 3:36 a na tabuli svítí 0:3. V sedmé minutě snížil Růžička a od začátku poslední tříminutovky (hraje se 13 minut) se strhla přestřelka, která znamenala na konci první třetiny stav 4:5. Už v osmé vteřině druhé třetiny vyrovnal Růžička, ale v podstatě z protiútoku se soupeř opět dostal do vedení. Znovu se podařilo vyrovnat Nězgodovi a dokonce jsme mohli jít do vedení. Bohužel Pecek při trestném střílení trefil pouze boční síť. Do vedení tak šel v poslední minutě soupeř, ale ještě do konce třetiny vyrovnal Růžička a zkompletoval hattrick. Ve třetí třetině se čekalo na gól téměř osm minut a byl to opět Bohumín, který šel do vedení. Růžička ovšem ukázal střeleckou formu a znovu vyrovnal. Bohužel tragická obrana povolila soupeři odskočit na rozdíl dvou branek a když mohl půlminuty před koncem snížit Kučera, neproměnil ani třetí trestné střílení pro náš mančaft.

Sestava: Klučár - Kučera (2+3), Růžička (4+0), Sochr, Pecek, Pastorek, Molek (1+0), Krchňák (0+1), Nězgoda (1+1)

Hodnocení turnaje:
Turnaj nelze hodnotit jinak, než záporně. Nemůžeme se vymlouvat na to, že nám odešli hráči, nebo že jsme měli pouhé dva tréninky. Proti mančaftu, jakým byl Bohumín, bychom, se vší úctou k soupeři, měli vyhrávat o parník. Bohužel časté výlety do útoku znamenaly pouze přečíslení pro soupeře, který se hrou bavil a své šance proměnil. Někteří naši hráči vypadali, jako by hráli poprvé, někteří, že to mají úplně na párku, někteří nechali formu asi v Národní lize a většina si asi myslela, že to půjde samo. Za zmínku také stojí to, že v důležitých chvílích se místo podpory mezi sebou rozptylujeme hádkami nejen mezi sebou. Častá vyloučení a přehrávání šancí se nám v takto malém počtu vymstí v 99% případů. Tři neproměněná trestná střílení snad ani nejde komentovat. Doufejme, že toto pro všechny hráče byla pořádná facka a od příštího turnaje začneme sbírat body.