icon muziaTřetí a čtvrté utkání nás čekalo v náchodské „plechárně". Na Velký pátek se mělo odehrát třetí utkání a v sobotu pak čtvrté. My si jeli do Náchoda minimálně pro jedno vítězství, ale velké problémy nám nadělalo už jen sehnat dostatečný počet hráčů. Do sestavy se tedy zapojili i junioři Marek Kašinský a Antonín Sochr, kteří sice měli v mužské kategorii odehráno již několik zápasů, ale byl před nimi nelehký úkol, a to nahradit pravidelné opory základní sestavy.

Florbal Primátor Náchod – Paskov Saurians 9:2 (1:2; 5:0; 3:0)

Utkání začali aktivněji domácí, ale po neproměněné šanci Matoulka se dostal do útoku Pecek a střelou dvacet nad led překvapil celou halu včetně gólmana Meduny. Jenže vedení klasicky netrvalo dlouho. Hušek našel na středu volného Bachtíka a ten překonal Klučára, který si na míček sice sáhl, ale nedostatečně. Hned na to mohl vrátit vedení na naší stranu Kurečka, ale ve velké šanci minul branku. Na začátku dvanácté minuty se ke svému klasickému sólu nadechl Růžička, místo očekávané střely však vymyslel pas na Peceka a ten se nemýlil. Zbytek třetiny byl ve znamení náchodských útoků, které však končily na důrazné obraně nebo u gólmana Klučára. Půlminuty před koncem první třetiny mohl navýšit naše vedení Sochr, ale jeho backhandový pokus na poslední chvíli Meduna vykopl.

I na začátku druhé třetiny jsme měli obrovskou gólovku, Pecek mířil přesně do víka, ale Meduna předvedl fantastický zákrok, který nám překazil radost. Jenže syndrom druhých třetin se vrátil a my opět inkasovali dvě branky během pěti vteřin a třetí o minutu později. Nejprve Malík tečoval přízemní střelu Kováče, následně Hrubý prostřelil obránce mezi nohami a vyvěsil přesně a poté našel Hrubý na velkém brankovišti Matoulka, který s klidem dorazil do odkryté klece. Mohlo být ještě hůře, ale Malíka ve stoprocentní šanci nadvakrát vychytal Klučár. V polovině utkání si Světlík udělal z naší obrany dobrý den, a když kolem celé prošel, nedělalo mu problém navýšit skóre na 6:2 pro domácí. I nadále měli domácí obrovský tlak a ve většině případů musel hasit až zákrok našeho gólmana. Až dvě a půl minuty před koncem se k ojedinělé šanci dostal Sochr, který však nedokázal zamířit přesně k tyči a pouze trefil Medunovo tělo.

Kdo čekal náš aktivní nástup a zvýšenou aktivitu ve střelbě, musel být překvapen. Za třetí třetinu se nám podařily vyslat pouze tři střely na Medunu, zatímco domácí nás měli na lopatě. Do několika stoprocentních šancí se dostal Malík, ale nepochopitelně je zahodil. Tu největší asi v době, kdy za špatné střídání seděl na trestné lavici Sležka.V deváté minutě se do první vážnější šance dostali Kurečka se Sochrem, ale domácí brankář s těmito pokusy příliš práce neměl. Na začátku čtrnácté minuty našel Hušek před odkrytou brankou Malíka a touhle šancí pohrdnout nemohl ani on. Čtyři minuty před koncem nechal Čečetka dva obránce za sebou a po výběhu z rohu se jeho střela odrazila od tyče do brány. O chvíli později uzavřel skóre zápasu Geisler, který prostřelil všechna těla mezi ním a brankou.

Komentář vedoucího Paskov Saurians Viktora Böhma: Dnešní taktika nám moc nevyšla, hlavně neefektivitou v útoku. Nemyslím si, že by utkání bylo rozdílné od těch v Ostravě, ale soupeř bohužel proměnil vše, co mohl. PS pro paskovské fanoušky: Tonda Sochrů zaslouženě nejlepší hráč utkání. Bojoval při každé příležitosti na hřišti.

Florbal Primátor Náchod – Paskov Saurians 5:1 (1:0; 2:1; 2:0)

Ke druhému utkání se během dlouhého dne v Náchodě dostavili i Martin Juroš a Michal Pastorek. Spolu s nimi se dostavil na lavičku i Jirka Murarik. Bohužel ani tyto faktory nám nijak nepomohly a po únavném celodenním toulání se po městě (zápas byl od 18:00, my museli opustit ubytovnu v 11:00) jsme nedokázali náš výkon zlepšit.

Utkání začalo a my hned mohli prohrávat. V obrovské šanci vychytal Bachtíka Klučár, míček se odrazil k Malíkovi a ten před odkrytou bránou trefil tyč. Následně se mohli prosadit Pecek a Ritz, ale ani jeden jejich backhandový pokus neskončil brankou. A poté začalo peklo na naší obranné polovině. Dobrých pět minut jsme se nedostali k míčku a byli jsme rádi, že vůbec někdo zvládal vystřídat. Klučár v bráně se musel taky hodně ohánět a několikrát měl obrovské štěstí. Až v polovině šestnácté minuty přišlo to, co bylo jen otázkou času. Gól v naší síti. Bachtík vybojoval míček, okamžitě se s ním otočil a jeho střela zapadla přesně ke vzdálenější tyči. Následně Malík dvakrát ukázal, že na gól potřebuje spoustu šancí, protože dvakrát netrefil prázdnou bránu. Podruhé v přesilové hře, která následovala po vyloučení Sležky. Třetina pro nás nakonec dopadla velmi dobře, protože stav byl pouze 1:0. To při poměru střel 16:4 byl opravdu zázrak.

Začátek druhé třetiny byl mnohem vyrovnanější a po necelých pěti minutách se svou první brankou za Paskovské muže prosadil Krchňák. Dalekonosná střela zaplavala a zapadla Medunovi přesně pod břevno. Osudnou se nám stala devátá minuta druhé třetiny. Nejprve mohl do prázdné brány skórovat Bachtík, ale fantasticky jej vychytal Klučár. Ačkoliv jeden rozhodčí ukazoval rozehrávku Náchoda, druhý byl pro naši rozehrávku. Klučár se sportovně přiznal a za to pykal. Bachtík v rohu přiťukl Huškovi, ten vyjel na střed a nikým nebráněn vymetl pavučiny. O osm vteřin později to bylo o dvě branky, neboť pas Světlíka zužitkoval střelou z první Matoulek. Tato osmisekundovka zamávala s naším sebevědomím, které nezvedlo ani parádní sólo Peceka, který poslal Kováče na párek a přitom mu zahrál na housle. Půlminuty před koncem mohl navýšit Bachtík, ale pouze orazítkoval spojnici naší branky.

Hned na začátku třetí třetiny se dostali do přečíslení „dva na nikoho" Malík s Bachtíkem, ale druhého jmenovaného vychytal Klučár, který stále držel naše naděje. A to i po dalším vyloučení za špatné střídání (celkově třetím za tuto sérii). Oslabení jsme přežili a následovala hra čtyři na čtyři, protože po společném konfliktu si šli zchladit hlavy Juroš a Hušek – oba 2+10. Chvíli po návratu hráčů pykajících trest za zmiňované dva kohouty se prosadil Bachtík po totožné akci té včerejší. Přihrávka od mantinelu na střed, kde si Bachtík seběhl a trefil přesně pod břevno. Čtyři minuty před koncem jsme se pokusili o hru bez brankáře, ta nám bohužel taky nevycházela. Navíc po akci Malíka vyrazil Klučár střelu nad sebe a míček, padající možná do branky, možná na branku, trefil Peceka do omotávky hole a rozhodčí nařídili trestné střílení. To s přehledem proměnil Bachtík, když po backhandovém blafáku zvládl pod tělem našeho brankáře propasírovat balónek do sítě. To už všichni věděli, že za chvíli propuknou oslavy domácích, kteří nás zaslouženě vystřídají v Národní lize.

Komentář trenéra Paskov Saurians Jiřího Murarika: Děkuji soupeři za celou sérii. Všechny zápasy byly plné náboje, plné hry. Každý hráč nechal na hřišti svou duši, aby dosáhl cíle svého týmu. Dnešní utkání jsme chtěli vyhrát a sérii prodloužit, bohužel se nám nedařilo tak, jak bychom si přáli. Florbalu Náchod přejeme hodně štěstí v Národní lize. Ještě jednou děkuji a hezký večer.