icon muziaDo baráže jsme vstupovali jako celek z vyšší ligy, tedy první dva zápasy nás čekaly na "domácím" povrchu v Ostravě. Soupeřem nám byl Florbal Primátor Náchod. Rozhodně jsme se nepasovali do role favorita, protože ani jeden celek nevěděl, co od toho druhého čekat. Po debaklu v sobotním zápase přišly změny a v nedělním utkání jsme slavili vítězství my.

Paskov Saurians – Florbal Primátor Náchod 3:11 (2:4; 1:3; 0:4)

První utkání jsme začali náramně. Už po osmnácti vteřinách otevřel skóre zápasu Sležka. Vedení nám nevydrželo dlouho, na začátku třetí minuty našel Hušek na středu volného Malíka a ten vyrovnal. Do vedení nás opět poslal Ritz, ale Bachtík našel znovu rychlou odpověď. Lepším mančaftem na hřišti jsme v té době byli my, ale obrana Náchoda byla nepropustná. Spousta zblokovaných střel, ze kterých přecházeli hosté do rychlých protiútoků. Jeden takový proměnil Matoulek a poslal Náchod do vedení. A to navýšil dvaadvacet vteřin před koncem třetiny opět Bachtík.

Začátek druhé třetiny byl opět ve znamení našeho gólu, prosadil se Juroš, když doklepl nepovedenou střelu Bonczka. Jenže od té doby byla obrana Náchoda jako z Prešova. Za zbývajících téměř čtyřicet minut se k brance hostů dostalo pouhých 6 střel. A tak mohl Náchod zaslouženě navyšovat skóre. Nejprve se prosadil Čečetka, následován Malíkem. A po vyloučení Krchňáka mohl Bachtík slavit hattrick. Následné vyloučení Bonczka zůstalo nepotrestáno a stav po dvou třetinách byl tak 3:7 z našeho pohledu.

Na začátku třetí třetiny jsme na soupeře vletěli a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel pětiminutová snaha nevyústila ani ve střelu na branku. A když po chybě Krchňáka navýšil skóre Světlík, hosté zcela zlomili náš odpor. Několikrát se musel v brance blýsknout gólman Mikeska, ale dalším brankám v jeho síti nezabránil. Postupně se prosadili Světlík, Matoulek a Čečetka a nám bylo jasné, že takový výkon už nesmíme zopakovat.

Komentář trenéra Paskov Saurians Murarika Jiřího: Dnešní zápas pro nás byla pořádná lekce, jak se florbal hrát má. Soupeř nás přehrával hlavně chutí hrát a od toho se pak odvíjely další aspekty. Ač jsme do utkání vstoupili dobře a vstřelili gol jako první, pak jsme najednou jakoby přestali hrát. Soupeř byl všude o krok napřed a my nevěděli co dělat. Je třeba se z toho poučit a zítra musí nastoupit lepší tým Paskova. Děkuji soupeři a na viděnou zítra.

Paskov Saurians – Florbal Primátor Náchod 8:6 (4:4; 2:2; 2:0)

Před druhým utkáním přišly změny v sestavě, kde se pár hráčů protočilo a do brány nastoupil místo Mikesky Klučár, ale i v taktice. Ale v první třetině to moc znát nebylo. I když nás Ritz poslal do vedení, po neubráněné standartce v zápětí vyrovnal Bachtík. Následovalo vyloučení Světlíka, které potrestal Kurečka přesným příklepem dvacet nad zem. Opakoval se ovšem scénář ze sobotního utkání. Rychlé dva góly Náchoda otočily stav utkání. Jenže s vyrovnáním přispěchal Růžička, který se nadechl ke svému typickému "sólu". O dvě minuty později přišla hrubice obrany a Bachtík ze vzduchu trefil v tu pravou chvíli mezi Klučárovy nohy. Do konce třetiny naštěstí stihl vyrovnat Bonczek a následnou minutu oslabení po Růžičkově vyloučení obrana zvládla.

A zvládla i zbytek oslabení na začátku druhé třetiny. Jenže jsme soupeři darovali další přesilovku, která se po minutě změnila ve dvojnásobnou. Za Sležkou si šel na trestnou lavici sednout Pecek. Neskutečně odmakané dvě minuty naší obrany však soupeře do vedení nepustily. Dva nešťastné góly během půlminuty poslaly Náchod na přelomu třiatřicáté a čtyřiatřicáté minuty do vedení. Nejprve schovaná střela Bachtíka skončila na Klučárově rameni a po odrazu nad něj se mu míček vrátil na záda a svezl se po nich až do brány, následně vychytal Klučár Matoulka, ale odražená střela skončila přesně na lopatě Světlíka a ten do prázdné doklepl. My se ovšem nevzdali a po Sležkově nahrávce zpoza brány trefil přesně Čmiel. A když třičtvrtě minuty před koncem třetiny vyrovnal Ritz, byli jsme opět v laufu.

Opatrný začátek třetí třetiny více vyhovoval soupeři, ale nakonec to byl Pecek, který se jako první prosadil. V osmé minutě ze vzduchu doklepl střelu Bonczka vyraženou gólmanem Ryšavým. A tak zvýšili hosté otáčky a začali nás pomaličku mačkat. S důrazem to ovšem přehnal Hrubý a my měli šanci navýšit náskok v přesilovce. To se ovšem nepovedlo a my tak nadále bránili hubený náskok. Tři minuty před koncem tento náskok navýšil Ritz na dvě branky a výkon všech hráčů v těchto posledních třech minutách byl neskutečný. Několik zblokovaných střel, skvělé zákroky Klučára a tříminutové střídání Růžičky, který po závěrečném hvizdu ještě dlouho vydýchával tuhle pro něj nezvyklou věc. Vedení jsme tak ubránili a srovnali stav série na 1:1.

Komentář vedoucího Paskov Saurians Böhma Viktora: Dnešní změna herního stylu soupeře potrápila a to vedlo k vítěství. Utkání plné emocí se nám velmi líbilo, děkujeme soupeři za utkání a jsme zvědaví co předvedou doma.