icon muziaV sobotním domácím utkání nám šlo proti Bystřici o všechno. Zatímco my museli vyhrát k udržení naděje, Bystřici by stačila výhra k záchraně. Zápas se lépe vydařil nám, ale soupeři přijely na neděli posily a v těsném utkání Bystřice zvítězila, když se taktovky chytil Jaromír Chocholáč. Do branky se při nemoci Klučára vrátila legenda paskovského brankoviště, Jakub Mikeska.

Paskov Saurians – ASK Bystřice n.P.   10:2 (3:1; 4:1; 3:0)

Začátek sobotního utkání měl jednoznačný průběh. Po necelých pěti minutách jsme vedli 2:0, když se dvakrát trefil Pecek. Následně mohla Bystřice snížit, ale zřejmě regulérní branku vyhodnotili sudí jako trefenou tyč. Ve dvanácté minutě byl vyloučen Sležka, ale oslabení bylo v pohodě ubráněno. Jedinou větší šanci zlikvidoval Mikeska. Na začátku patnácté minuty trefil Zítka tyč, míček se dostal k Mikeskovi, který vyslal do protiútoku Böhma s Bonczkem a druhý jmenovaný zužitkoval pas prvního jmenovaného. V osmnácté minutě přišlo snížení z hole Fafílka, který lehkou střelou ze středu překvapil našeho gólmana.

Druhá třetina byla ze začátku lehce zvonící. Několikrát nastřelená tyč na obou stranách. Zlom šestadvacáté a sedmadvacáté minuty přinesl další dvě branky na naší straně. Trefili se Ritz a Pecek, který uzavřel hattrick. V polovině zápasu trefil Mikeska svým výhozem Macha, ten jen potáhl míček směrem k naší brance a snížil. Vyloučení Fafílka tři minuty před koncem třetiny využil ke vstřelení branky Böhm a třetina se jen dohrávala. Tedy až do času 39:59. Vteřinu před koncem třetiny totiž ze vzduchu vstřelil branku Juroš a rozpoutal vlnu nevole. Bystřický kapitán Procházka to dokonce přehnal tak, že byl vyloučen do konce utkání.

Pětiminutová přesilovka přinesla jednu branku a to z hole Böhma. A chvíli po skončení přesilovky vstřelil svou čtvrtou branku Pecek a byl v podstatě rozhodnuto. Odevzdaný soupeř už se spíše soustředil na následující utkání a dovolil tak navýšit skóre Bonczkovi. Posledních deset minut bylo odpočinkových a my tak snížili stav série na 1:2.

Komentář trenéra Paskov Saurians Murarika Jiřího: Dnes naprosto zasloužené vítězství, které nás může povzbudit do dalších zápasů. Naviděnou zítra.

Paskov Saurians – ASK Bystřice n.P. 9:10 (2:4; 5:4; 2:2)

Do druhého utkání nastoupil soupeř s posilami, které v podstatě řídily zápas. Především Chocholáč, který posbíral devět kanadských bodů byl k nezastavení. Začátek utkání jsme totálně zaspali a po pěti a půl minutách vedli hosté 3:0. Mohlo být ještě hůře, ale vyloučení Růžičky potrestáno nebylo. A po brankách Čmiela a Böhma jsme ve třinácté minutě prohrávali jen o jednu branku. Bohužel na konci patnácté minuty vstřelil branku Fafílek po přihrávce Zavadila. Jediná branka, na které neměl podíl hrdina Bystřice.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen R. Mazánek a Bonczek trestal. Bohužel přišla rychlá odpověď Trentina a následné vyloučení Ritze, které potrestal Dvořák. Bystřice tak opět vedla o tři branky. Gólová pětiminutovka na začátku druhé poloviny zápasu změnila stav na 6:8. Prosadili se Pecek, Chocholáč, v přesilovce Kurečka, opět Chocholáč a nakonec Bonczek. Minutu před koncem třetiny snížil na rozdíl jediné branky Pecek. A do konce třetiny mohl dokonce vyrovnat Čmiel, ale břevno bylo proti.

Třetí třetina začala opatrně a nikdo nechtěl udělat první chybu. Tu nakonec při střídání předvedla domácí střídačka a Čmiel tak šel odsedět týmový trest. Oslabení obrana zvládla, ale Chocholáč chvíli na to prošel celé hřiště a skončil i s míčkem v brance. Ovšem vyloučení M. Mazánka nás vrátilo do hry. Přesilovku využil Kurečka. Následně byl vyloučen Růžička, ale oslabení bylo opět ubráněno. A co víc, na jeho konci vyrovnal Bonczek. Bohužel radost trvala jen minutu. Trentin si narazil s Chocholáčem a vrátil Bystřici vedení. Závěrečný tlak ani hra v šesti nám nepomohla a tak jsme prohráli. Bystřice slavila záchranu v lize, o kterou se my ještě musíme vynasnažit v baráži.

Komentář trenéra Paskov Saurians Murarika Jiřího: Takhle dopadnout jsme nechtěli. Zaspali jsme úvod a skoro celý zápas jsme prohrávali, což nás stálo mnoho sil. Spoustu gólů jsme dostali po našich chybách, které soupeř trestal. Když už se nám podařilo vyrovnat, tak jsme si nechali dát hloupou branku. Nezbývá nám, než vyhlížet soupeře pro baráž. Děkujeme soupeři a přejeme šťastnou cestu domů.

Soupeřem pro baráž nám bude Florbal Primátor Náchod, se kterým se utkáme v ostravské ČPP aréně 8.4. v 15:00 a 9.4. v 11:00. Doufáme, že nás přijdete podpořit a společně se nám podaří Národní ligu udržet i pro příští sezónu.