icon muziaVe druhém kole play-down nás, opět po roce, čekal tým ASK Bystřice nad Pernštejnem. Loni jsme si s tímto soupeřem poradili ve třech zápasech, ale letos v základní části to byla Bystřice, která ovládla obě utkání. Přesně takto to bylo i v minulé sezóně a my tak jeli do Bystřice pro dvě vítězství. Strašidelnou koncovkou v prvním a neskutečným zkratem ve druhém zápase jsme však vyloženě darovali matchball Bystřici.

ASK Bystřice n.P. – Paskov Saurians 5:3 (1:0; 2:1; 2:2)

Začátek zápasu byl v naší režii, ale nedůraz před soupeřovou brankou nám nedovolil změnit skóre. To domácí se radovali z první nebezpečnější akce. Zavadil našel křižnou přihrávkou Slavíčka a ten doklepl do odkryté klece. Poté se hra vyrovnala a začala spíše taktická bitva. Na začátku patnácté minuty dostala Bystřice týmový trest za příliš mnoho hráčů na hřišti, ale až na střelu Bonczeka, která skončila pod nohou Šejnohy, se toho moc neodehrálo. Dvě minuty před koncem třetiny se dostal ke střele opět Bonczek, tentokrát už Šejnohu překonal, ale míček zastavila tyč. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Začátek druhé třetiny jsme, jak už bývá pravidlem, zaspali. A toho využil Dvořák, ke kterému se odrazila zblokovaná střela Mazánka. V páté minutě byl za hru rukou vyloučen Juroš, ale oslabení jsme přežili bez újmy. Poté jsme si znovu začali postupně vytvářet tlak, ale Šejnoha měl v brance domácích jednoduchou práci. Nahození, střely z dálky a žádný stínící hráč našeho týmu před bránou znamenaly, že Šejnoha vše v pohodě viděl a míčky si s klidem sbíral pro sebe. Až ve druhé polovině třetiny se probrali i domácí, kteří nejprve orazítkovali břevno a následně vychytal v gólovce Slavíčka Klučár. O dvě minuty později už byl náš gólman krátký na střelu Zítky, který obral našeho hráče o míček, potáhl si jej do středu a trefil přesně. Tři minuty před koncem třetiny se konečně ujala i naše střela. Bonczek předvedl svou typickou akci, kdy se obtočí u mantinelu kolem hráče a vystřelí. Pavouci vymeteni, naděje ožila.

Do třetí třetiny jsme opět vletěli aktivněji, ale vytvořit si pořádnou šanci jsme nedokázali. Několik nahození z dálky bylo příliš vysokých, aby je mohl někdo tečovat a tak si je ze vzduchu stahoval Šejnoha. A nemohoucnost dopředu se nám opět vymstila. Trentin našel za obranou číhajícího Procházku a ten si v samostatném úniku poradil. A když v polovině třetí třetiny navýšil už na 5:1 Mazánek, když dostal příliš prostoru k dorážce své vlastní střely, byl na řadě time-out. Ihned po něm mohli domácí skóre navýšit, ale souhru Trentina s Dvořákem zastavil gólman Klučár. V podstatě z protiútoku se dostal ke střele Růžička, jenže mu čepel sjela tak nešikovně, že trefil protihráče do obličeje a byl vyloučen na 5 minut. To šest minut před koncem nevěstilo nic dobrého. Jenže chvíli na to snížil v oslabení Pecek, kterému krásně připravil gól Böhm. Domácí znejistili a nešlo vůbec poznat, že by hráli přesilovku. My zkusili hru bez gólmana, ale hra 5 na 5 nic nepřinesla. Až po návratu Růžičky dostal Pecek příležitost ke trestnému střílení. Backhandovým blafákem Šejnohu v klidu překonal. Jenže posledních 50 sekund už nic nepřineslo a tak jsme první utkání prohráli.

Komentář vedoucího týmu Paskov Saurians Böhma Viktora: Podle mého názoru jsme začali zápas určitě lépe než soupeř, ale i tak soupeř od začátku vedl. Někteří v hlavách nemají asi Play Down a z toho plynou hrubice. Nátlak v poslední třetině i v oslabení už nestačil na ztrátu. Doufám, že nás v sérii bude stále držet skvělý golman. Děkujeme soupeři za utkání a přejem sladké sny.

ASK Bystřice n.P. – Paskov Saurians 10:8 (2:2; 1:4; 7:2)

Do druhého utkání nastoupily opory domácích, které první utkání nehrály. Miloš Prášil a Jaromír Chocholáč, kteří řídili po celou sezónu hru Bystřice. My věděli, že utkání bude mnohem složitější než to sobotní, ale i tak jsme byli přesvědčeni o tom, že zvládneme vyhrát.

Zápas jsme začali výborně a už po minutě a půl prostřelil Šejnohu Böhm. V další obrovské šanci "selhal" Pecek, trefil tyč a ohraná fáze "nedáš - dostaneš" zafungovala. Mazánek našel přesně Patáka a ten s poklidem zametl. Následovalo vyloučení Kurečky, které domácí nepotrestali a nám byl odměnou za výborné oslabení gól Sležky. Třetí gól přidal Böhm z trestného úderu, ale rozhodčí jej neuznali, jelikož míček nestál na správné pozici. A to nás zamrzelo, jelikož se do přečíslení 2 na 1 dostali Trentin s Prášilem. Prášil předložil Trentinovi před prázdnou bránu a bylo vyrovnáno. Střelecky aktivní třetině už ale vládli gólmani a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Do druhé třetiny vletěli muži parádně. Po šestatřiceti vteřinách nás opět do vedení poslal Bonczek. Za polovinu třetiny dovolila obrana Bystřici pouhé tři střely a s těmi si poradil Klučár. Naopak na druhé straně se Šejnoha musel činit. V čase 30:47 však nestačil na střelu Juroše, který si připsal první branku v paskovském dresu. Poté se do hry zase dostali i domácí, ale jejich šance končili buď na obraně nebo na gólmanovi. Ani v přesilové hře, která následovala po vyloučení Bonczeka, se nedokázali domácí prosadit. V polovině osmatřicáté minuty však našel Zavadil před prázdnou bránou Chocholáče, na kterého obrana úplně zapomněla, a ten snížil. Konec třetiny byl ovšem opět v naší režii. Nejprve Pecek orazítkoval horní tyč. Tu správnou, která drží síťku v bráně a tak jsme znovu vedli o dvě branky. A osmnáct vteřin před koncem nás poslal do tříbrankového vedení Böhm.

Do třetí třetiny vystřídal Šejnohu v brance domácích Létal a domácím to zřejmě melo dodat nový impuls. Po minutě a půl byl po vzájemném osekávání s Chocholáčem vyloučen Sležka a byla nařízena standartní situace na hranici velkého brankoviště. Tu Bystřice proměnila a Sležka se po dvou vteřinách z trestné lavice pakoval. Zřejmě se mu tak krátký pobyt nelíbil, proto byl o minutu později vyloučen znovu. Opět kontroverzní vyloučení za hru na zemi, když v pádu odpaloval míček. Přesilovku sice domácí nevyužili, ale vytvořili si zámek a únava našich hráčů sílila. Když na rozdíl jedné branky snížil Prášil, vybrali jsme si oddechový čas. Ten však pomohl Bystřici, protože se začaly dít věci. Neskutečný zkrat v naší hře dovolil domácím v dalších dvou a půl minutách vstřelit čtyři branky a zvrátit tak stav utkání na 9:6 v jejich prospěch. A mohlo být daleko hůře, jenže další šance končily na Klučárovi. Do utkání nás po jednom z mála útočných výpadů vrátil Bonczek. Následovalo vyloučení Procházky, který byl asi pátým hráčem Bystřice co osekal ruce našemu gólmanovi. Bohužel přesilovka byla zahraná velmi špatně. Nejprve našel před odkrytou bránou Prášil Chocholáče, ale Klučár parádním zákrokem držel naděje na vyrovnání. Následně se na hřiště vracející se Procházka dostal do samostatného úniku, ale opět byl na místě náš brankář. V čase 56:47 si domácí vybrali oddechový čas a my zkusili hru v šesti. Minutu před koncem snížil na rozdíl jediné branky Pecek, který uzavřel hattrick. Čtyřicet vteřin před koncem byl Klučár opět na lavičce, jenže Böhm trefil Trentina do ruky a Trentin měl pak dostatek času zamířit a trefit přesně prázdnou klec. Vyloučení Procházky jedenáct vteřin před koncem už s utkáním nic neudělalo a my prohráli i druhý souboj.

Komentář vedoucího týmu Paskov Saurians Böhma Viktora: Solidně rozjetý zápas jsme ztratili ve III. třetině, kdy jsme si už mysleli, že máme vyhráno a že to udržíme, ale lavinu domácích jsme nedokázali absolutně zastavit. Otázkou je jestli ještě dokážeme přidat a vyhrát. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se v Ostravě.