icon muziaI když jsme ve Žďáru prohráli obě utkání a v sobotu tak mohlo přijít ukončení série, nikdo si nepřipouštěl, že série skončí v nejkratší možné době. I průběh utkání napovídal tomu, že by se mohlo hrát i v neděli. Rozuzlení vyrovnaného utkání přinesla až poslední vteřina. V sestavě se objevil Martin Janešík, který ukázal paskovské srdce a přišel na výpomoc.

 

 

Paskov Saurians – Hippos Žďár n/S.   4:5 (1:0; 2:2; 1:3)

Do zápasu vstoupili lépe hosté a nechybělo moc, aby šli do vedení. Klučár si však přes několik hráčů nakonec míček našel. Na konci šesté minuty byl vyloučen Růžička, ale oslabení obrana zvládla na jedničku a ještě jsme zahrozili. Kratochvíl v bráně hrochů však zakročil. Na konci čtrnácté minuty předvedl Klučár výborný zákrok, v rychlém protiútoku byl faulován náš hráč a následnou výhodu stihl ve vedoucí gól přetavit nádherným angličanem Kurečka. Poslední velká šance v třetině zůstala nevyužita, protože si hosté neporadili s přečíslením tří na jednoho.

První polovina druhé třetiny byla v režii spousty vyloučení. Nejprve šel za katr Janešík a jeho vyloučení potrestal Haman, když zády k bráně trefil ze vzduchu mezi nohama obránce a odrazem o zem pod víko naší branky. Hned při dalším útoku hostů byl vyloučen Pecek, ale obrana makala co mohla. Jenže Kurečka to přehnal a šel navštívit Peceka. Čtyřiadvacet vteřin dovjnásobného oslabení jsme ovšem taky zvládli, stejně tak zbytek oslabení za Kurečkovo vyloučení. Sotva se Kurečka vrátil na plac, vystřídal jej na trestné lavici Böhm. I toto oslabení obrana zvládla a deset vteřin před návratem Böhma na hřiště byl vyloučen Dvořák Filip. My svou šanci přesilové hry využili dokonale. Böhm sice trefil tyč, ale před brankou byl Ritz a ze vzduchu s poklidem doklepl míček do sítě. Od této chvíle jsme otěže utkání vzali do svých rukou, ale nedůraz před brankou hrochů zavinil, že Kratochvíl na střely viděl a s poklidem je chytal. A když už byl překonán Kurečkou, tak jej zachránila jedna tyč, Kurečka znovu dorážel a trefil druhou tyč. Následoval faul na Peceka a trestné střílení, které sám faulovaný hráč proměnil parádním backhandovým blafákem. Jenže dvě minuty před koncem třetiny zaspal při bránění standartní situace z rohu Sležka a Haman se trefil přesně.

Třetí třetina ještě ani nezačala a bylo vyrovnáno. Obránci na útočném výletě, přečíslení dva na jednoho, odražená střela Čechala od zadního mantinelu a prázdná branka pro Ondřeje Dvořáka. V tu chvíli se nám přitížilo a na hře to šlo poznat. Aktivita ze druhé části byla pryč, na hole se opět vkrádala nervozita a Žďár byl na koni. A ještě více hosty rozveselil Melichar, který dokonal obrat. V polovině třetiny byl vyloučen Kafka za hru na zemi a my opět přesilovku využili. Dvořák F. vypustil souboj s Pecekem v domnění, že jej dohraje útočník na hrotu, jenže ten šel s předstihem k našemu obránci. Pecek tak rychlou stahovačkou natáhl, vystřelil a střela zapadla až za Kratochvíla. Poslední desetiminutovka byla v jasné režii Žďáru, ale co nezvládla obrana zblokovat, vychytal výborný Klučár. Třikrát na něj šli hráči soupeře sami, ale ani jednou neproměnili. Dvě minuty před koncem měl na své holi gól Pecek, ale prázdnou bránu ze vzduchu netrefil a ohrozil časomíru. A tak přišlo šokující rozuzlení. Kurečka s poklidem držel míček za naší bránou a vypadalo to, že jdeme do prodloužení. Jenže Kurečka ještě chtěl vyslat Böhma do nějaké akce. Bohužel skákavou přihrávku Böhm nezpracoval, Staněk přiklepl Melicharovi a ten mezi nohama Kurečky trefil přesně k tyči. V tu chvíli zazněla závěrečná siréna a vypukla obrovská radost na straně hostí, neskutečná frustrace na naší straně a série skončila.

Vyjádření trenéra domácích Jiřího Murarika: Dobře rozehraný zápas se špatným koncem. Přičinili jsme tomu svými chybami a zbytečnou nervozitou. Dneska jsme rozhodně nechtěli prohrát. Budeme se muset lépe připravit na další sérií zápasů. Gratulujeme soupeři k záchraně a přejeme šťastnou cestu domů.