icon muziaV posledních dvou kolech základní části na muže čekaly mančafty z nedalekých krajin. Nejprve se v sobotním utkání utkali v Petrovicích u Karviné proti místnímu Z.F.K. a o den později hostili v ČPP aréně Vikingy z Kopřivnice. Petrovice si v případě prohry Slovanu Havířov v Bystřici nad Pernštejnem mohly zajistit první místo po základní části. Kopřivnice měla play-off zajištěno a hrála tak spíše jen o zvednutí sebevědomí před vyřazovací části.

Z.F.K. Petrovice – Paskov Saurians 8:3 (2:2; 5:1; 1:0)

V posledních dvou kolech už mužům o nic nešlo a tak si přijeli zápas do Petrovic předevší užít a vyzkoušet si, že i proti prvnímu mužstvu tabulky se dá hrát vyrovnaný florbal. Začátek utkání se nám povedl a Ritz nás po pěti minutách poslal do vedení. To ovšem netrvalo dlouho. Za domácí vyrovnal přízemní střelou z dálky Daubner. I nadále byla hra vyrovnaná, i když nebezpečnější byli určitě domácí. Jenže to byl opět Ritz, který změnil skóre. Tentokrát nám vedení vydrželo déle, ale minutu a pět teřin před koncem třetiny se poprvé prosadil Čížek, který od mantinelu trefil přesně na zadní tyč. Tři vteřiny před koncem třetiny ještě vyslal Bonczek střelu z nouze a ta, k překvapení všech v hale, zazvonila na tyč. Bohužel pro nás se odrazila od tyče zpátky do hřiště.

Do druhé třetiny jakoby naskočily úplně jiné Petrovice. Zvýšenou aktivitou v napadání se dostávali hráči domácích do častější střelby a my byli téměř pod stálým tlakem. Aktivita domácích se okamžitě projevila i na skóre. Nejprve se dvakrát po hrubých chybách našich obránců prosadil Čížek a uzavřel tak čistý hattrick. Na 5:2 pro Petrovice navyšoval Plonka, kterému stačilo pouze usměrnit do prázdné brány přihrávku Kopelce. Až v polovině třetiny jsme se ke střele dostali i my, Janík v brance domácích ovšem neusnul. Následovalo vyloučení Čížka, jenže přesilovka byla odehrána hodně zle. Dokonce tak, že Oborák mohl navýšit a proti byl už jen gólman Klučár. Na konci přesilovky jsme sice nastřelili břevno, ale jinak není moc k čemu se vracet. Na konci čtyřiatřicáté minuty rozhodčí nevrátili domácím výhodu a z protiútoku se ze vzduchu prosadil Pastorek, který dorazil Ritzovu střelu. Konec třetiny ovšem definitivně rozhodl o osudu utkání. Nejprve se prosadil Daubner a o tři vteřiny později Kopelec, který šel ihned po buly za míčkem a rázem byl úplně sám před gólmanem Klučárem.

Hned na začátku třetí třetiny byl na 5 minut vyloučen Bonczek, kterému se při střele svezla hokejka po soupeřově holi až do soupeřova obličeje. Tři minuty nás domácí drželi pod tlakem, ale díky několika zblokovaným střelám a dvěma výborným zákrokům Klučára se skóre neměnilo. Následně pětiminutovou přesilovku domácím utnul faul Daubnera. Při hře 4 na 4 jsme si připravili dvě vyložené tutovky, které zůstaly nepotrestány. A tak nakonec při této situaci vstřelil šťastnou branku domácí Mrkva. Vypálil z půlky a přes několik hráčů se míček dostal až do brány. Zbytek zápasu už byl v jasné režii domácích, kteří měli problém jen s jedním. A to s proměňováním šancí. Několikrát je zastavil výborný blok obrany, několikrát skvělý zákrok Klučára a několikrát nepřesná muška. Zápas tak skončil 8:3.

Ve večerním utkání porazila Bystřice nad Pernštejnem Slovan Havířov a to znamenalo dvě věci. První byla, že Petrovice vyhrály základní část. A druhá, která zajímala nás - o našem soupeři pro play-down se rozhodne až v posledním kole. Jisté však je, že to bude někdo z dvojice Bystřice nad Pernštejnem - Žďár nad Sázavou.

Vyjádření vedoucího hostí p. Viktora Böhma: Myslím, že jsme dneska dokázali být chvilku ve hře, soupeř ale postupně přidával a hlavně ve druhé třetině se to projevilo pěti góly do naší branky. My jsme již nedokázali přiblížit na dostřel a to rozhodlo. Děkujem soupeři.

Paskov Saurians – FBC Vikings Kopřivnice 4:5 (1:1; 2:2; 1:2)

Kdežto nás v sobotu čekal vysilující souboj proti Petrovicím, náš nedělní soupeř si hladce poradil s Havlíčkovým Brodem, který přijel do Kopřivnice pouze se šesti hráči do pole a gólmanem. Mohli jsme tedy očekávat, že budou hosté plní sil a pokusí se zápas rozhodnout co nejdříve.

Zápas proti Kopřivnici začal opatrně a oba mančafty se zastřelovaly. V brance Kopřivnice nastoupil nám dobře známý Martin Janečka (zvaný Kanec), který několik sezón působil právě u nás. Až na konci osmé minuty se poprvé měnilo skóre. Opatřil vystřelil, míček se odrazil nad Klučára, který nemohl kuličku najít. A když ji našel, tak už ji Lichnovský stihl poslat za jeho záda. V polovině třetiny fauloval Juroš a následovalo trestné střílení. K tomu se postavil Sladkovský, ale Klučár v bráně zapnul "mód Dominátor" a nohou jej vychytal. Následné vyloučení s klidem obrana zvládla a odměnou byl vyrovnávací gól z hole Nězgody, který trefil přesně na zadní tyč.

Druhá třetina už tak opatrně nezačala a museli se ukázat oba gólmani. Na konci osmé minuty byl vyloučen hostující Matúš a přesilovku využil v top formě hrající Nězgoda. Bohužel ani v tomto zápase jsme se nedokázali vyvarovat chyb. Jednu z nich proměnil ve vyrovnávací branku Matúš a odčinil tak svůj trest. Chvíli na to byl vyloučen Lichnovský a v ostravské ČPP aréně jsme byli svědky něčeho neskutečného. Druhá využitá přesilovka ze dvou příležitostí. Do této doby jsme v jedenadvaceti zápasech využili pouze 4 příležitosti ze 37 pokusů. Přesilovkou trefu obstaral střelou pod víko Bonczek. To chyběla do konce třetiny minuta a půl a náš cíl byl jasný - udržet vedení do konce třetiny. Bohužel díky nepozronosti v naší obranné fázi se dostal ke střele z mezikruží Baďura a i když trefil Klučára do masky, tak se míček odrazil do brány.

Třetí třetinu začali lépe Vikingové a odměnou jim byl obrat v utkání. Po nahrávce Vývody se prosadil Kresta. Vedení ovšem soupeři nevydrželo dlouho, protože si svůj první bod v sezóně připsal Krchňák, jehož nahození si zpracoval Ritz, povodil si obranu a vykoupal i Janečku. V 53. minutě pak přišel rozhodující okamžik utkání. Monsport nahrál na mantinel Baďurovi, kterému chtěl do střely zakleknout Růžička. Bohužel Baďura zpracoval míček, udělal dva rychlé kroky a vystřelil. Trefil jedinou mezeru, kterou mohl skórovat. Míček se otřel o Klučárovy kalhoty, narazil do přední tyče a následně zapadl za tu zadní. Nicméně zbývalo stále dost času na vyrovnání. Ten nám o dvě minuty zkrátil Kurečka zbytečným vyloučením. Následná hra v šesti už přinesla pouze tři nepřesné pokusy Vikingů skórovat do prázdné brány, jelikož naše akce skončily na prvním bránícím hráči hostů.

Vyjádření trenéra domácích Jiřího Murarika: Dnes to byl zápas, ve kterém jsme se lépe prosazovali. I dnes jsme se nevyvarovali chyb a přišli jsme o body. Děkuji soupeři za zápas a šťastnou cestu domů.