icon muziaŠlágr dvacátého kola se odehrál na hřišti Havlíčkova Brodu. Utkaly se v něm proti sobě dva nejhorší celky uplynulé části Národní ligy východ. Havlíčkův Brod byl jediným mužstvem, které dokázali muži v letošní sezóně obrat o body a chtěli se o to pokusit znovu.

Sokol Erupting Dragons H. Brod – Paskov Saurians 10:8 (5:4; 3:3; 2:1)

Začátek utkání se nesl ve znamení bezhlavého útočení a obránci s brankáři se nestačili divit. V čase 6:20 už vedli domácí 3:2, když pokaždé dotáhli během chvilky naše vedení. V jedenácté minutě se odražený míček dostal k Böhmovi, ten s ním prošel přes celé hřiště a vyrovnal. O tři minuty později Pastorek neuhlídal Vlka a ten mohl po přihrávce Roztočila v poklidu skórovat. Za další dvě minuty Pecek vyrovnal, ale o další dvě minuty později šli domácí opět do vedení.

Začátek druhé třetiny jsme neskutečně prospali a dovolili domácím odskočit do čtyřbrankového vedení. Musela přijít změna a uklidnění. Ihned po time-outu se o snížení postaral Pecek, chvíli po něm Böhm a poté znovu Pecek. Další naše šance končily všude možně, několikrát bohužel i na tyči. Na konci třetiny jsme si mohli zahrát chvíli přesilovku, ale byla rozdělena koncem druhé dvacetiminutovky.

Ve třetí třetině se obraz hry úplně změnil. Začalo se více bojovat a urputně bránit. S agresí to přehnal Jelínek a byl vyloučen. V oslabení utekl Pešek Růžičkovi a ten jej zastavil nedovoleně. Trestné střílení Lišky zůstalo neproměněno a Klučár se u "zákroku" ani nenadřel. Finesa se totiž Liškovi vůbec nepovedla a míček se sotva dokutálel k našemu brankáři. Hra 4 na 4 přinesla šance, ale zaskvěli se oba gólmani. Následná zkrácená přesilovka domácích už nic nepřinesla. V čase 56:43 se dostal balónek k Pecekovi a ten vyrovnal na 8:8. Následně mohl překlopit vedení na naší stranu Bonczek, ale v souboji 1 na 1 proti brankáři Brestovskému neuspěl. A tak přišla poslední minuta a náš faul. Standartka zhruba na středu naší poloviny. Time-out domácích. Rozehrávka, odskočení Lišky, střela, která skončila přesně v šibenici. Při následné hře bez brankáře ještě navýšil Míka a všechny tři body zůstaly v Brodu.

Komentář vedoucího hostů: Dneska to mělo úroveň předposledního a posledního jako pozitivum pro nás je že jsme dokázali dotáhnout větší brankovou stránku. Soupeř byl o krok na před ve své rozehrávce a rozhodně se lépe popasoval s domácím povrchem. Na výhru to bude až odstraníme drobné individuální chyby.