icon muziaV devatenáctém kole jsme v ostravské ČPP aréně přivítali mužstvo z Bystřice nad Pernštejnem. V zápasech to soupeřem padá spousta branek a asi nikdo nečekal, že by se mělo něco měnit. Utkaly se dva týmy s nejhorší obranou v lize.

Paskov Saurians – ASK Bystřice n.P.   5:12 (2:5; 1:4; 2:3)

Už po půlminutě utkání se mohli radovat hosté, když Dvořák proměnil přečíslení 2 na 1 střelou na přední tyč. Druhá střela = druhý gól. Dvořák našel před prázdnou bránou Prášila a ten se nemýlil. Následovalo vyloučení Slavíčka, které potrestal Böhm. Poté se na obou stranách chvíli činili gólmani. Jenže na konci dvanácté minuty našel Zítka Zavadila a ten mohl do prázdné uklízet. Následné vyloučení Růžičky potrestal opět střelou do odkryté klece Zavadil, jen mu asistoval Prášil. O minutu později už to bylo 1:5, to našel před prázdnou bránou Chocholáč Trentina. Malou jiskřičku naděje vykřesal Pecek, který snížil. Hned v dalším střídání si šel posedět na trestnou lavici, ale tohle oslabení jsme přežili.

Druhou třetinu jsme začali lépe a odměnou nám byla další branka Peceka. Ovšem poté si volno vzala opět obrana a Zavadil uzavřel hattrick. O chvíli později se z branky mohl radovat i Zítka. Následné vyloučení Čmiela jsme ubránili, ale šest vteřin po vypršení trestu se prosadil Dvořák. Ve druhé polovině druhé třetiny jsme ubránili další oslabení, když si byl sednout Růžička, ale ke konci třetiny si vybral slabší chvilku i gólman Klučár. Trentinovo nahození si jeho osamocený spoluhráč nedokázal zpracovat a poskakující míček přeskočil nohu překvapeného gólmana.

Začátek třetí třetiny se nesl v duchu vyloučení Čmiela a dalšího ubráněného oslabení. V desáté minutě se naskytla možnost trestného střílení, které však Bonczek zahodil. V následné přesilovce tak mohl Pecek uzavřít hattrick. O dvě minuty později přisedl Klučár ve svém brankovišti střelu Trentina, míček byl zdeformován a Klučár jej chtěl ukázat rozhodčímu. V tom přiběhl Dvořák a dosekal míček až do branky. Uzavřel tak hattrick a vstřelil desátou branku Bystřice. Dvě minuty na to se přízemní střelou mezi obráncovými i brankářovými nohami prosadil Chocholáč. Následoval světlejší moment, když po krásné kombinaci Peceka s Bonczkem mohl Pastorek do prázdné skórovat. Do konce zápasu stihl být ještě Růžička potřetí v zápase vyloučen a soupeř trestal. Příliš prostoru dostal na středu Procházka a trefil přesně k tyči.

Komentář trenéra Paskova Jiřího Murarika: V dnešním zápase jsme propadli ve všech fázích hry. Pět světlých momentů nám zápas nevyhraje. Soupeři děkujeme za utkání a šťastnou cestu domů.