icon muziaVe druhé polovině měsíce ledna se mužský mančaft utkal v ostravské ČPP aréně se Žďárem nad Sázavou a o týden později v Opavě s domácím SK P.E.M.A Opava. Problémy se zdravím většiny hráčů nepřestávají a tak se musela sestava lepit různými způsoby. Někteří hráči odehráli především zápas se Žďárem v horečkách. Nemoci a zranění se projevují i do tréninků, na které se momentálně schází pouze hrstka hráčů.

Paskov Saurians - Hippos Žďár n/S. 5:10 (4:1 ; 0:5 ; 1:4)

Se Žďárem, který už má pouze teoretickou šanci na play-off, jsme odehráli vyrovnané utkání, ve kterém nám bohužel došly síly a neskutečnými chybami jsme soupeři darovali vítězství. To se ovšem nerodilo nijak lehce, protože po brankách Böhma, Peceka, Nězgody a Bonczka jsme vedli po první třetině 4:1. Vstup do druhé třetiny byl ovšem velmi vlažný a v polovině utkání bylo vyrovnáno. Následovaly vyloučení Bonczka a Krchňáka. První oslabení jsme přežili, bohužel ve druhém se prosadil střelou mezi Klučárovy nohy Tlustoš. A aby toho nebylo málo, tak čtvrt minuty před koncem třetiny se ujala i střela Kafky a my tak prohrávali po druhé části 4:6. Ve třetí třetině nejprve vykřesal naději na bodový zisk Pastorek. Poté byl vyloučen Růžička, ale už za chvíli šel na odpočinek i Tlustoš. Hra 4 na 4 vyhovovala hostům, kteří měli spoustu sil oproti paskovským marodům. A také se v této neobvyklé situaci hroši prosadili. Poté už nás do ničeho soupeř nepustil, naopak třemi brankami v posledních osmi minutách dokonal obrat a zvítězil tak poměrem 5:10 z našeho pohledu.

Vyjadření trenéra domácích Jiřího Murarika: Po slibném začátku to vypadalo na dobře rozehraný zápas. Ve druhé části jsme se doslova podělali a k tomu stačilo, že soupeř jen trochu zabral a tomu jsme se již nedokázali vyrovnat až do konce zápasu. Soupeři gratuluji a šťastnou cestu domů.

S.K. P.E.M.A. Opava - Paskov Saurians 6:3 (1:1 ; 2:1 ; 3:1)

Proti Opavě jsme chtěli dokázat, že tento soupeř nám sedí. Nikdo moc nepočítal, že bychom snad mohli bodovat, ale už první třetina ukázala, že budou mít domácí co dělat, aby udrželi všechny tři body doma. V čase 3:22 se po obrovské hrubici Krchňáka se štěstím prosadil Vojtěch Repček a každý nejspíše očekával, že góly domácích budou chodit v pravidelných intervalech. Opak byl pravdou. Vyloučení Kocura jsme sice nevyužili, ale Kocurovi se začátek utkání vůbec nepovedl. Po návratu na hřiště si srazil Sležkovo nahození do vlastní brány. Tím začal tuhý boj domácího útoku a naší obrany v čele s gólmanem. V první třetině nás Opava přestřílela 13:3, na konci třetiny však na tabuli svítilo skóre 1:1. Druhá třetina začala stejně jako první. Znovu se prosadil Vojtěch Repček, který krásně trefil od mantinelu na zadní tyč. Následovalo vyloučení Kurečky, ale oslabení jsme, i díky neuvěřitelně zahozeným šancím domácích, přežili. Tři minuty před koncem si naše obrana neodpustila hrubku a tak mohl Kostolány úspěšně proměnit samostatný únik. Deset vteřin před koncem vypálil Böhm a míček se z ničeho nic usmíval na všechny ze sítě Martínkovy branky. I v této třetině nás soupeř přestřílel, tentokrát dokonce 17:3. Hned na začátku třetí třetiny Böhm zopakoval střelu z dálky a i tentokrát se zavlnila síť - 3:3. Domácí poté vytvořili neskutečný zámek a v desáté minutě se prosadili velice kontroverzní brankou. Brána za Klučárem byla vychýlena asi o půl metru ze své pozice a Vojtěch Repček tak neměl problém ji trefit. Sudí byli toho názoru, že míček prošel mezi čárkami vyznačující místo, kde by měla branka stát a tak uznali střelu jako gólovou. Následovaly dvě slepené branky, které rozhodly o osudu utkání. Vyloučení Peceka už na skóre nic nezměnilo a my tak s Opavou prohráli poměrem 6:3.

Vyjadření trenéra hostů Jiřího Murarika: Kdybychom soupeři nedarovali dva laciné góly, zápas by byl mnohem dramatičtější až do konce. Snad se z toho poučíme do dalších zápasů, abychom si mohli více věřit. Soupeři přeji hodně úspěchů v playoff. Díky za hru a fanouškům za fantastickou atmosféru. Čau všem.