icon muziaPrvní zápas roku 2017 nás čekal v ostravské ČPP aréně. Před neskutečnou kulisou v podobě čtrnácti diváků, kteří se spíše než dívat na florbal přišli připojit na free wi-fi (vzhledem k výkonům se bohužel není co divit), jsme nastoupili proti vedoucímu týmu naší skupiny Národní ligy - Kloboukům u Brna.

Paskov Saurians - FbC Aligators Klobouky 6:12 (3:4 ; 0:2 ; 3:6)

Do zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, ale s novou posilou v podobě Martina Juroše. Bohužel začátek utkání nám vůbec nevyšel. Už po půlminutě hry mohl Líznar po kombinaci do prázné branky dávat první gól. Na začátku páté minuty další rozbor naší obrany a tentokrát se nemýlil Gremmel. Až v desáté minutě dokázal odpovědět Kurečka, ale netrvalo to dlouho a po přečíslení dvou na Klučára Líznar nakonec se štěstím navyšoval. Na konci patnácté minuty našel Juroš zcela volného Peceka a ten po zemi doprostřed branky využil odklouzání hostujícího gólmana mimo branku. Jenže o dvacet vteřin později se nechal Böhm obejít Lazorem a ten vrátil hostům dvoubrankové vedení. Na začátku osmnácté minuty nám dal další naději Bonczek, kterému odešli spoluhráči střídat. Tak to vzal na sebe, zamotal dva obránce a přesnou střelou překonal Hradečného. Na konci třetiny měli hosté další obrovskou šanci, ale zákroky Růžičky a Klučára jim nedovolily skórovat.

Po velké přestřelce v první třetině bylo vidět, že některé tváře diváků se odtrhly od mobilních telefonů a začaly dění na hřišti sledovat. Jakoby to oba celky lehce přibrzdilo. Ve čtvrté minutě se dostal ke střele Kurečka, ale hosty zachránila tyč. Následovalo vyloučení Pastorka, které Klobouky nedokázaly potrestat. Obrovskou zásluhu na tom měla střelecká muška Líznara, který hned třikrát nedokázal trefit zcela odkrytou bránu. O chvíli později si šel posedět na trestnou lavici i Růžička. Druhá přesilovka se Aligátorům příliš nepovedla a stav utkání tak byl stále 4:3 pro hosty. Bohužel přišla černá minuta naší obrany. Nejprve si Pastorek nedával pozor a na velkém brankovišti jej obral o míček Gregr, pro kterého už nebyl žádný problém překonat překvapeného Klučára. O chvilku později našel Král před brankou Bábíčka kolem kterého nebyl v okruhu sta mil ani jeden domácí hráč. Takovou šancí nemohl pohrdnout a do třetí třetiny šli hosté s třígólovým náskokem.

Třetí třetina začala nudnou pětiminutovou pasáží, ve které se toho moc neudálo. Možná i proto se opět rozsvítily displeje mobilů a začala se přehřívat síť. A zahřívat se v promrzlé hale začali i hráči. A pro paskovské ještěry byla následující pasáž naprostou procházkou peklem. Na 4:6 sice snížil Ritz, ale poté se ujali slova hosté a rozhodli o osudu utkání. Postupně se trefili Král, Houšť, znovu Houšť a Gregr. To vše během pouhých dvou minut a čtyřiačtyřiceti vteřin. Vyrovnané utkání tak bylo rázem ztraceno. Nepomohla ani druhá využitá přesilovka v sezóně, jelikož na tu zareagoval dalším gólem v naší síti Fabián. V čase 53:46 snížil na 6:11 parádní střelou k tyči Pecek, ale další naše šance už končily nezdarem. A tak vše mohlo skončit, jak začalo. Hattrick uzavřel Líznar, který využil špatného střídání našich hráčů a přečíslení tři na gólmana nemohlo asi skončit jinak než gólem.