icon muziaPoslední zápas v kalendářním roce 2016 jsme měli odehrát v Brně proti místním Gulliverům. Loni právě tady začala cesta mužů za záchranou v Národní lize. Doufali jsme, že podobně se odrazíme i letos. Bohužel jeden z nejslabších výkonů za celou sezónu nám na nic než prohru nemohlo stačit.

 

 

Sokol Brno I Emkocase Gullivers - Paskov Saurians   6:1 (1:1 ; 3:0 ; 2:0)
Zápas začal v poklidném tempu a ani jeden z mančaftů nevypadal, že by se už hrálo. Nějakou dobu trvalo, než se hráči zahřáli a dostali se do tempa. Až na začátku sedmé minuty vystřelil z dálky Havlíček, jeho střelu Klučár pouze vyrazil před sebe a stínící Foret ze vzduchu se štěstím propasíroval míček až za brankovou čáru. Havlíček si byl následně sednout na trestnou lavici, ale jak už je zvykem, tak přesilovou hru jsme nezvládli. I nadále byli na míčku více domácí, ale do nějakých velkých šancí se nedostávali. Neměli se ovšem čeho bát, protože z našeho mančaftu nebyl nikdo nebezpečný. Až 18 vteřin před koncem třetiny vybojoval Kožušník míček a vyslal dalekonosnou střelu, která trefila branku. A to tak, že skončila za překvapeným Chrástem.

Na začátku druhé třetiny zvýšili Gulliveři aktivitu, ale mohli jsme to být my, kdo mohl jít do vedení. Bohužel před zcela odkrytou bránou trefil Čmiel pouze tyč. A tak se prosadil soupeř. Goliáš si za brankou Klučára míchal s míčkem a jelikož zůstala tyčka nehlídaná, tak se dostal až před branku, kde už mu nedělalo problém zakončit tuhle akci gólovou střelou po zemi. V polovině zápasu byl vlyoučen Böhm, ale oslabení jsme ustáli. Bohužel se na konci třetiny usmálo štěstí na soupeře a dvěmi šťastnými brankami se dostali už do tříbrankového vedení.

Každý by asi očekával, že do třetí třetiny vletíme jako uragán a zkusíme s výsledkem něco udělat. Bohužel opak byl pravdou. Jednu z mála našich střel vyslal v přečíslení dva na jednoho Pecek, ale jelikož chtěl celou dobu nahrávat, tak neměla tato střela šanci na úspěch. Následné vyloučení Böhma soupeř potrestal, když se střelou bez přípravy prosadil Videman, na jehož ránu si Klučár sice šáhl, ale přes prsty se svezla až do sítě. Další oslabení, tentokrát po vyloučení Kurečky, jsme ustáli, ale tři minuty před koncem se do přečíslení dostali domácí. Bez problému jej využili a ač je v zápise o utkání uveden jako střelec Kožušník, který by si tak dal vlastní branku, tak branku jasně vstřelil hráč Brna. To ovšem nic nezměnilo na tom, že rok zakončíme s pouhými třemi body a hrozivým skórem. Zápas hodně ovlivnila naše neschopnost při zakončení, jelikož na bránu letělo pouhých 9 střel a takhle se vyhrávat opravdu nedá.

Na konci tohoto článku bych chtěl všem za tým mužů popřát krásné prožití Vánočních svátků a vše nejlpeší do roku 2017.