icon muziaVe třináctém kole jsme přivítali na palubovce ČPP arény Horní Suchou. V prvním vzájemném zápase nás soupeř roznesl 8:0. Vyjímečně v sobotním termínu ovšem měla přijít odplata. Bohužel už začátek utkání ukázal, že se tak nestane.

Paskov Saurians - FbK Horní Suchá 3:7 (0:4 ; 1:1 ; 2:2)
Už v čase 1:50 nás po standartní situaci Suchá zaskočila. Černý utekl svému obránci, na středu jej našel Melník a hosté se tak mohli radovat poprvé. O pět minut později akce jako přes kopírák. Jen z opačného rohu a Černý s Melníkem si vyměnili role. Ještě hůře nám bylo na začátku čtrnácté minuty, když Mráček potrestal jednu z mnoha hrubic našich hráčů. Ke konci třetiny jsme se lehce dostali do hry a dokonce párkrát ohrozili Plíhala v bráně hostů. Jenže byl to soupeř, který se prosadil. Jmenovitě Černý, který střelou z první přesně trefil odkrytou část branky, a využil tak přečíslení tři na jednoho.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení náporu Horní Suché a vyloučení domácího Pastorka. Nabídnutou přesilovku však hosté nevyužili. Branku vtřelili až na začátku sedmé minuty, když naše obrana úplně zaspala. Po standartce se na středu objevil úplně sám Tychtl, který střelou o tyč nedal Klučárovi šanci. O minutu později jsme se konečně dostali ke střele i my a hned z toho byl gól. Autorem Viktor Böhm. Nejaktivnější hráč ve druhé třetině byl právě Böhm, ale jeho backhandový pokus Plíhal kryl. A pak už mohl odpočívat, jelikož střela Ritze přišla až na konci třetiny. To byla třetí a poslední naše střela ve druhé třetině. Mezitím stihli hosté promarnit dvě přesilovky a spoustu dalších šancí.

I na začátku třetí třetiny nás Suchá jasně přehrávala a my, pokud jsme se dostali k míčku, tak jsme jej nejpozději při třetí přihrávce opět darovali soupeři. Na začátku třetí minuty si mohl Galuszka vybírat, kterému ze dvojice zcela osamocených spoluhráčů nahraje do prázdné brány. Vybral si Melníka a ten neměl vůbec žádný problém navýšit skóre. O chvíli později se sice prosadil Bonczek, ale za minutu vrátil hostům pětigólové vedení Hammerl. V polovině třetiny ještě snížil Bonczek, ke kterému se šťastně odrazil míček, který se snažil před bránu dostat Kožušník. Následná naše přesilovka znamenala tři tutovky soupeře, ale tyčka, Klučár a střela mimo zabránili soupeři skórovat. Ale i když Suchá hrála svou přesilovku mnohem lépe než my, tak skórovat nezvládla ani při vyloučení Sležky. A tak zápas skončil pouze 3:7 z našeho pohledu.

Komentář trenéra Paskova Radima Jeliče: Jednoznačně o zápase rozhodla první třetina a to hlavně v poměru střel ve prospěch soupeře. Druhá a třetí třetina už byla, hlavně díky výkonu našeho brankáře, co se týče skóre, vyrovnaná. Blahopřeji soupeři k zalouženému vítězství.