icon mlzV neděli 29.10.2017 kategorie mladších žáků odjela na halu ZŠ Komenského do Bílovce, kde se utkala s týmy FBC Letka, FBC Spartak Bílovec, S.K.P.E.M.A. Opava, FBK Rožnov p/R.

Na tento turnaj jsme se vydali s 11 hráči do pole a našim uzdraveným brankářem.

Paskov Saurians – FBC Letka
První zápas turnaje a v něm jako před 14 dny, stejný soupeř, hráči z FBC Letka. Měli jsme jim co vracet, protože v prvním utkání jsme prohráli 2:4. Věděli jsme, že nás soupeř nemá čím překvapit a moc dobře jsme tušili co na nás bude soupeř hrát. Po první třetině jsme vedli 2:0. V druhé třetině soupeř zabral, ale naši zodpovědnou hrou jsme si došli pro vítězství. Konečné skóre 4:3.

Paskov Saurians – FBC Spartak Bílovec
Druhým soupeřem našich svěřenců byli florbalisté z Bílovce. To byl hodně zajímavý zápas, který se musel divákům líbit. Poprvé jsme lovili míček už po třech vteřinách od buly. Soupeř byl rychlejší, důraznější a zaslouženě se dostal do vedení 4:1. Nezbývalo nám nic jiného než využít timeout, abychom si oddechli a řekli co je špatně. Po první polovině jsme prohrávali 3:4. Do druhé poloviny jsme vstoupili mnohém lépe a trpělivou hrou, jsme dokráčeli k vítězství 7:6.

Paskov Saurians – S.K.P.E.M.A. Opava
Třetí soupeř Opava. Trochu jsem byl překvapen, protože soupeř také vyhrál svoje dva zápasy, ale proti nám zalezl na polovinu a stál a čekal. Naši hráči skvělým pohybem dokázali rozbít Opavskou tvrz a trestat. Po první třetině jsme vedli 2:1. Druhá třetina byla jako přes kopírák jako ta první. Nakonec jsme slavili výhru 5:3.

Paskov Saurians – FBK Rožnov p/R
Posledním našim soupeřem byl tým z Rožnova. Už před utkáním bylo jasné, že tenhle turnaj vyhrajeme. To nic neměnilo na faktu, že hráči si s chutí zastříleli a po první půlce vedli 4:1. Ve druhé polovině jsme přidali ještě sedm branek a vyhráli tak zápas 11:1.

Sestava: Kronenberg Tobiáš, Moroň David, Žvak Robin, Hodulík Tomáš, Lyčka Ondřej, Onderka Jakub, Michálek Petr, Papala Patrik, Holek Lukáš, Čermák Jan, Mutina Adam, Schwarz Filip.

Komentář trenéra: Dělo, vítězství na turnaji, vyhrané všechny zápasy, měla by být spokojenost ano je, ale i není. Tento turnaj jsme sice vyhráli, ale můj názor je, že jsme zdaleka nepředvedli takový výkon jako před 14 dny na domácím turnaji. Oceňuji zápas s Bílovcem kdy jsme prohrávali 4:1 a nesložili se, ale našli v sobě morální síly a trpělivou hrou zápas otočili. Máme před sebou hodně práce, ale řeknu jednu věc, ono to půjde a ne že ne. Toť vše zdarec.
Trenér: Radim Volek.