icon dorostKategorie juniorů má za sebou první zápasy. Po loňském trochu nečekané posledním místě a ještě více překvapivém taktéž posledním místě v soutěži dorostenců, je cílem umístění na jiné příčce. Kádr po odchodu ročníku ´98 a s doplněním dorostu, který viditelně oslabil, opticky nenasvědčuje velké očekávání. Důležitější ovšem bude příprava hráčů na především dospělé kategorie a spíš vrátit chuť a trochu přístup a morálku oproti minulým dobám.

 

PASKOV SAURIANS : FBC Ossiko Třinec = 0 : 1 (0:0, 0:0, 0:1)
Hned první zápas sezóny naznačil naše nedostatky a naopak věci, na kterých se dá stavět. Po technické stránce u většiny hráčů může být celkem spokojenost (vzhledem k úrovni, na které se nacházejí). Asi největší pozitivum je ale chuť do florbalu a pozitivní atmosféra, která se v minulých sezónách poněkud vytrácela. Naopak nevyžité šance a slabší kondice, byla asi největší slabina. Celý zápas byl ve znamení pevné defenzívy. Což neznamená, že se šance neurodily, ovšem solidním bráněním, skvělými brankáři, či neproměnění vyložených šancí, způsobilo, že branky prostě nepadaly. Ve 12-ti členném hráčském kolektivu bylo mnoho „čerstvých“ dorostenců, a věkový rozdíl i na této úrovni je opravdu patrný. Vyrovnaný zápas se chýlil k bezbrankovému konci, až do předposlední minuty zápasu, když v předposlední minutě se z celkem bezvýznamného volného úderu a po plachtící střele, podařilo soupeři skórovat. V krátkém zbylém čase se nám již nepodařilo srovnat a tak jednobranková prohra je asi nejhůře stravitelná.

PASKOV SAURIANS : FBC Tigers Poruba = 5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
Ve druhém zápase jsme se konečně dočkali branek. Tentokrát jsme přistoupili k zápasu ještě více aktivněji, leč v první části zápasu jsme se brankově neprosadili. Za to střelecky skvěle nám vyšel vstup do druhé třetiny, kdy během 40 vteřin jsme se ujali dvoubrankového vedení. Třetí branka nás ještě více uklidnila. V poslední soupeř snížil v přesilové hře, načež se nám podařilo odpovědět zřejmě nejhezčí kombinaci zápasu. Soupeř ještě jednou snížil, ovšem opět jsme navýšili náš náskok na tříbrankový rozdíl, díky završenému hattricku Vítě Hladíka. Soupeř až v poslední vteřině utkání pouze korigoval konečný stav.
Vzhledem k úvodnímu turnaji jsme odehráli velmi slušné zápasy. Největším problémem je fyzická stránka a již tradiční bolest – neproměňování šancí, do kterých se dostaneme. Nutno uznat i sílu soupeřů, což ukazuje na náročnou sezónu. Vypjaté a náročné zápasy jsou ovšem tou nejlepší školou pro další rozvoj mladých hráčů.
Sestava: Sikora L. – Kašinský, Sochr, Musil, Čermák – Bedřich, Molek, Fibingr, Hladík, Lyčka, Gejdoš A., Daněk, Pleva. Tr.Moravec, Gejdoš P.