turnaj openairVynikajícím úspěchem skončil 1. ročník mezinárodního turnaje Open Air Florbal 2018, hraného na venkovních hřištích, který se konal v Karviné pro naše mladé florbalisty v kategorii elevové. V konfrontaci s týmy z Česka, Slovenska a Polska obsadili krásné třetí místo a odvezli si tak z turnaje bronzové medaile. V základní skupině jsme se utkali s těmito týmy: MMKS Podhale, FBC Letka, 1. SFK Havířov a FBC Orca Krnov.


Paskov Saurians – MMKS Podhale
V prvním zápase na nás čekal soupeř z Polska, tým MMKS Podhale. Poláci přijeli do Karviné pouze se čtyřmi hráči a brankářem. Po celou první třetinu jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme si vypracovali tříbrankový náskok, kdy jsme vedli 5:2. Ztráta koncentrace a nedostatečné bránění soupeře ve druhé třetině a rázem je vyrovnáno 5:5. Nakonec jsme v posledních minutách dali dva góly a první zápas tak vyhráli 7:5.

Paskov Saurians – FBC Letka
Druhý zápas a nás čekali staří známí florbalisté z Letky. Čekal nás houževnatý soupeř, který nám nechtěl dát nic zadarmo. Skóre zápasu se přelévalo ze strany na stranu. V závěru utkání jsme měli více štěstí my, kdy se nám podařilo dohnat dvoubrankovou ztrátu a navíc v posledních sekundách vstřelit vítězný gól. Vyhráli jsme 7:6.

Paskov Saurians – 1. SFK Havířov
Ve třetím utkání prvního dne turnaje jsme nastoupili proti 1. SFK Havířov. Tým, se kterým jsme měli ve vzájemných zápasech zápornou bilanci. Čekalo nás těžké utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Na soupeře jsme se připravili a zodpovědným výkonem jsme zvítězili 9:6.

Paskov Saurians – FBC Orca Krnov
Druhý den turnaje jsme začali posledním zápasem ve skupině, kde na nás čekal tým z Krnova. Již před zápasem bylo jasné, že vyhrajeme skupinu a postoupíme do čtvrtfinále z prvního místa. Hráli jsme uvolněně a skóre zápasu se navyšovalo, až se zastavilo na výsledku 16:2.
Základní skupinu jsme vyhráli a s napětím jsme vyhlíželi, kdo bude naším soupeřem v další fázi turnaje. O postup mezi poslední čtyři týmy se nám postavili domácí hráči 1. FBC Karviná.

Paskov Saurians – 1. FBC Karviná
Zápas se přesunul do tělocvičny, protože nám počasí nepřálo a začalo pršet. V hale byla přímo elektrizující atmosféra, kdy se domácí fanoušci předháněli s rodiči paskovských ještěrů, kdo bude více slyšet. Bylo to skvělé, zápas jsme zvládli, hlavně díky famóznímu výkonu našeho brankáře, který nás v těch nejtěžších pasážích zápasu podržel. Karvinou jsme porazili 6:1 a postoupili mezi nejlepší čtyři týmy turnaje.

Paskov Saurians – Torpedo Excelsior Havířov
Semifinálovým soupeřem se podle očekávání stali florbalisté z Torpéda Havířov. Neuvěřitelný zápas, plný krásných akcí, gólů, emocí. Na začátku utkání jsme dali gól a vedli jsme 1:0. Soupeř vzápětí po chybě a nařízeném trestném střílení vyrovnal. Vedení jsme si vzali zpět po krásné akci. Opět faul a trestné střílení, vyrovnáno. Torpédo najednou bylo lepším týmem a potvrdilo to dvěma góly v naší síti. Potřebovali jsme něco změnit a vzali si oddychový čas. Začali jsme hrát úplně jinak a po zásluze jsme vyrovnali. Poslední minuta zápasu a náš gól, vedli jsme 5:4. Torpédo si vzalo taky čas na poradu. Do konce zápasu zbývá 11 sekund. V poslední vteřině se soupeři podařilo vyrovnat. Zápas končí 5:5 a na řadu přicházejí samostatné nájezdy, které rozhodnou o postupujícím do finále. Více štěstí měli florbalisté z Havířova, kteří na nájezdy vyhráli 2:1. Čekal nás zápas o třetí místo proti MMKS Podhale.

Paskov Saurians – MMKS Podhale
V zápase o bronz nás čekal Polský tým MMKS Podhale, se kterým jsme hráli ve skupině a porazili jej. Tento zápas jsme se trápili a na našich chlapcích bylo vidět zklamání ze semifinálové prohry. Dali jsme první gól, soupeř po chvíli vyrovnal a následně se ujal vedení. Podařilo se nám vyrovnat a v závěru ještě přidat dva góly. Vyhráli jsme 4:2 a získali bronzovou medaili.

Sestava: Moroň Filip, Tománek Dominik, Klimunda Michal, Janča Dominik, Pollak Jan, Kubánek Jakub, Papala Patrik, Michálek Petr.
Slovo trenéra: musím hráčům poděkovat za celý turnaj a já za sebe můžu říct, že jsem spokojen jak s přístupem, tak s předvedenou hrou. Získali jsme placku a to je úspěch. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený náš Filip Moroň. Velký dík patří našim skvělým rodičům, kteří vytvořili takovou atmosféru, že se to ani popsat nedá. DĚKUJEME!!! Toť vše, zdarec.
Trenéři: Radim Volek, Milan Kobzík

turnaj openair