icon dorostAni s této kategorii, podobně jako juniorech, nemáme velké očekávání. I dorostenci v minulé sezóně obsadili poslední místo a navíc při změnách – přesunu solidního ročníku 2000 mezi juniory a příchod ročníku 2002, který máme početně velmi slabý, nemůžeme mít vysoké ambice.

Navíc odchod některých kvalitních hráčů a ukončení kariéry Renka Maliny, k tomu jen malé hřiště v naší tělocvičně, bez možností širšího tréninku, domácí zápasy na ostravských halách, nevěstí nic dobrého.


PASKOV SAURIANS : S.K. P.E.M.A. OPAVA = 5 : 4 (2:1, 0:2, 2:2)

Nejdůležitější věcí na úvod bylo, že se nám podařilo alespoň určitým způsobem získat do branky novou posilu – Dana Macka. Hráč bez florbalových zkušeností, ovšem házenkářský brankář, který po dvou trénincích se postavil k ostrému zápasu a hned proti favoritům soutěže. A ukázal se ve znamenitém světle! Rozhodně má velký pozitivní podíl na našich výsledcích. Další podstatnou věcí celého ročníku bude, že musíme čerpat hráče ze starších žáků, abychom se poprali o slušné výsledky a nepůsobili na chvostu tabulky. Především se musíme vyhnout případnému sestupu, jelikož příští ročník je velmi nadějný a hrát nejnižší soutěž by nebylo pro tyto hráče vůbec vhodné.

První zápas byl dobře rozehrán a stále jsme sahali alespoň o bodu. Vše vypadalo nadějně, kluci starších žáků výborně zapadli do týmu a i když jsou někteří až o 3 roky mladší!, což je obrovský rozdíl v této kategorii, byly velmi platnými na všech postech. Nakonec z toho byla porážka o jedinou branku, ale pro mladé hráče to jsou obrovské zkušenosti a velkým přínosem.


PASKOV SAURIANS : FBC TJ Sokol Frenštát = 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Ve druhém zápase nás čekal přetěžký soupeř, který již měl odehráno 5 zápasů a všechny vítězné. I na nás si věřil a neočekával nějaké komplikace. Ačkoliv nás chvílemi dostával pod obrovský tlak, drželi jsme celý zápas krok a rychlými kontry hrozili. Několik šancí v závěru bylo, jenže vyrovnání jsme se nedočkali. Ačkoliv bez bodu, výkon v obou zápasech ukazoval,že se můžeme popasovat se všemi soupeři.
Sestava: Macek – Noga, Janecký, Musil – Gejdoš A., Daněk, Pleva, Minh, Sedláček, Marmol.
Tr. Moravec, Gejdoš P.

 

dor 01  dor 02 PASKOV SA PASKOV SAURIANS : FbC KOVO KM Frýdek - Místek = 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)

Druhý turnaj se hrál na Čeladné a domácí tým nás vyzval hned v prvním zápase. Navíc se sebevědomím, jelikož také ještě neztratil ani bod. Tentokrát jsme odehráli doslova skvělou partii. Soupeře jsme k ničemu velkému nepustili a deptali pozornou obranou a tvrdými protiútoky, kdy se ukázala ve skvělým světle Stibor a N´Guyen. Dá se říct, že starší žáci si poradili s nejlepším týmem dorostu. Jen před koncem nás soupeř tlačil a vstřelil nějaké branky. Ovšem měli jsme již dostatečný náskok a vítězství si pohlídali.


PASKOV SAURIANS : TJ Slovan Havířov = 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Bohužel, první zápas se na nás velmi podepsal a do druhého nám d začátku chyběly síly. Soupeř hrál velmi soustředěně a hned ve 2.minutě se ujal vedení. Poté kontroloval hru a my se nemohli dostat ke své hře a přinutit tlakem soupeře do pasivity. A jelikož jsme byli stále o nějakou branku pozadu, soupeř hrál velice klidně a jistě. Jednobrankové manko se jevilo ještě nadějně, ale opět prokletá 2.minuta, tentokrát ve druhé třetině, kdy soupeř skóroval hned dvakrát, určila vítěze zápasu. Neměli jsme sil otočit zápas. Opticky byl náš výkon malátný, ale vítězství nad Frýdkem, nás přece jen hodně unavilo. Každopádně tři body nebyly špatný zisk.


PASKOV SAURIANS : FbK Horní Suchá = 5:3 (4:1, 0:2, 1:1)

Třetí turnaj v ostravské Dubině, nám určil po čtyřech zápasech z horní části tabulky, nyní z opačného pólu. A pokud jsme chtěli mít klidnou sezónu, bez záchranářských starostí, museli jsme bodovat. Zápas s poslední Horní Suchou jsme začali tak jak jsme si přáli. Ačkoliv se soupeř ujal vedení, zápas jsme otočili čtyřmi brankami v první třetině a pevně drželi otěže zápasu. Delší hluchou část v té druhé, umocněno třemi oslabeními, mohlo vypadat jako nebezpečí obratu, ale na každou vstřelenou branku soupeře jsme odpověděli stejně a zápas v poklidu dovedli k vítězství.


PASKOV SAURIANS : FBC TIGERS PORUBA = 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Také druhý zápas jsme poměrně zvládli, i když průběh byl více vyrovnaný. Neproměnění vyložených šancí způsobilo malý brankový rozdíl. Opět velmi hluchá část, bez pohybu, bez bojovnosti a nasazení, byla příčinou dotažení soupeře na jedinou branku. Ovšem ve třetí třetině dvě branky (druhá do prázdné branky), znamenalo zisk dalších tří bodů.
Z šesti zápasů 3 vítězství je velice uklidňující a možnost dále pracovat na dalším rozvoji mladých nadějí.