Nové informace ohledně paskovského florbalu
naleznete momentálně na naši facebookové stránce

ZDE

facebook icon

 

logo ibk falun...aneb neuvěřitelný sen, který si trenéři minulý rok vysnili se stal skutečností !!! 

V roce 2016 získala Sabrina Moravcová díky svým kontaktům s týmem Chodov Praha pozvání na AXA Florbal Cup ve Švédském Falunu. Této příležitosti, které hráčka využila se do tohoto města dostal i Pavel Moravec. „Zahrát si tady, by bylo asi maximum, kterého by byl klub schopen dosáhnout." Pomyslel si sám trenér paskovské mládeže Pavel Moravec. Díky tomu náš klub dokázal navázat skvělé vztahy právě s pražským Chodovem, které jsme po celý rok udržovali a dokázali se s nimi spojit pro AXA Florbal Cup 2017! V původním plánu bylo vzít s sebou ročníky 1999 a 2000, které byli ve své sezóně výborní, nicméně se rozhodli jít působit do jiných klubů a upřeli si tak možnost jet na takový světový turnaj a získat tak jedny z nejcennějších zkušeností.

Vzhledem k již domluvenému turnaji se klub rozhodl vzít s sebou na tento turnaj ročník 2003 s možností 2 výjimek 2002. Soupiska tohoto turnaje tedy byla následující : Marek Marmol (kapitán, 2002), Martin Stibor (2003), David Janecký (2004), Matěj Sedláček (2003), Filip Tichopád (2003), Matyáš Grzymek (2003), Andrej Zedek (2003), Tomáš Hodulík (2005), Jakub Onderka (2005), Minh Ngyuen (2003), Vít Brož (2003), Šimon Daněk (2004) a Jan Noga (2003), který díky zranění jel kluky podporovat jen z lavičky. Na tyto kluky dohlíželi trenéři ve složení Pavel Moravec, Radim Volek a také Adam Kučera. Tato trenérská trojice dokázala s týmem nemožné a ukázali, že i takové malé město jako je Paskov může hrát světový florbal. Cíle byly malé, trenéři věděli, že Švédové jsou světová špička a že budeme rádi, když kluci vyhrají třeba alespoň jeden zápas

Tým IBF Falun, který tento turnaj pořádá je momentálně bezkonkurenčně nejlepším týmem na světě. V posledních 5 letech byli 4x mistři švédské ligy a Poháru mistrů Evropy. Velkou část tohoto týmu tvoří hráči Švédské reprezentace, včetně dvou nejlepších hráčů světa - Rasmus Enström a Alexander Galante Carlström.

Dle plánu jsme z Ostravy vyrazili v úterý v odpoledních hodinách, kdy jsme se přemístili do Prahy, kde jsme i přenocovali. Následující den jsme měli budíček okolo 5 hodiny ranní, sbalili se a přemístili se k Chodovské hale, odkud nás vyzvedly autobusy. Vyjížděli jsme okolo půl 8 ranní a vydali se na dalekou cestu. Díky skvělé atmosféře, kterou tvořili rodiče, trenéři i kluci, cesta utíkala opravdu rychle. Přímo do Falunu jsme dorazili okolo 8 hodin ranní. Hned po příjezdu nás čekalo nepříjemné překvapení, a to, že nejsme ubytování přímo u haly, jak bylo v původním plánu, ale že jsme ubytováni ve škole vzdálené asi 20 minut od haly. Při ubytovávání ve třídě, jak jinak než v nejvyšším patře (  ), jsme zjišťovali, kde je jídelna (které byla přemístěna asi 25 minut od naší školy).

Kluci si oddychli a mohli jsme se vydat na první zápas, který se odehrával v hlavní hale Jalas a to ve 14:40 proti týmu IBF Offensiv Lindigo (SWE). Hráči byli hodně ztuhlí po tak namáhavé cestě, ale díky skvělé rozcvičce Adama Kučery, se tento handicap ve hře neprojevil. První poločas, který trval 15 minut se kluci rozkoukávali a stav byl nerozhodný 0:0. V druhém poločase se naši začali dostávat do šancí, což se ukázalo na skóre. Jako první dostal míček za záda gólmana Martin Stibor, který se poté trefil ještě dvakrát a zkompletoval si tak hattrick! Dalším střelcem toho zápasu byl také Minh Ngyuen, který se trefil dvakrát. Velmi jsme přáli našemu gólmanovi Víťovi zápas bez obdržené branky, bohužel i přes jeho geniální, a kolikrát nepochopitelné, zákroky za jeho záda jeden míček padl. Konečné skóre tedy bylo 5:1 a my si tak připsali první body.
Druhý den nás čekal další zápas až odpoledne, byli jsme se ráno vydat podpořit Sabrinu Moravcovou, hrající zde za Prahu Chodov a následně se šli projít do centra města. Příprava na další zápas, který se odehrál v hale Jalas v 16:40 byl pro kluky snad nelépe odehraným utkáním. Trenéři Chodova se nestačili divit, co kluci „jen ze 4000 obyvatel města" dokážou. Tento zápas jsme hráli proti Orebro Sk (SWE), kde se jako první trefil Andrej Zedek. Soupeř, ale zabral a dokázal srovnat. Chvíli před koncem své šikovné ruce ukázal Martin Stibor a přesnou střelou poslal Paskov do vedení. V druhém poločase se několika skvělými šancemi zablýskl i benjamínek Jakub Onderka, kterému chybělo jen velmi málo, aby míček za záda brankáře dostal. Svou šanci vstřelit první gól na turnaji nepromarnil Matěj Sedláček, který se poté trefil ještě jednou. Třetím střelcem byl opět neskutečně rychlý Minh Ngyuen. Konečné skóre tedy bylo opět 5:1. Byl to dozajista nejtěžší soupeř skupiny a po prohře neskrýval obrovské zklamání z výsledku, které bylo obrovským překvapením.

Třetí zápas jsme odehrávali v J aréně, tentokrát na extraligové ploše, kde hrává i místí klub IBK Falun. Zápas začal v 11:20 a to proti Ankarsviks BK. Po prvním poločase byl stav 1:1, kdy se trefil Matěj Sedláček. V druhé části jsme museli zabrat a skóre ta navýšil Martin Stibor. Soupeř na nás zkoušel hru v šesti bez gólmana, kdy udělal chybu v rozehrávce, kterou potrestal kapitán Marek Marmol. Tímto gólem uklidnil tým, který vítězství udržel a pojistil si tak postup do play-off. Druhý zápas se odehrál v hale Sla, na kterou nás dovezl chodovský autobus. Běhěm rozcvičky se na klucích projevila únava, a dle toho vypadala i hra. Zápas započal v 19:40 a soupeřem byl Erikslunds, který po první třetině vedl 4:1, kdy jediným Paskovským střelcem byl Matěj Sedláček. V druhém poločase se nám povedlo skóre snížit na 4:2, kdy se opět trefil Matěj Sedláček, ale konečné skóre nakonec bylo 6:2, což pro nás znamenalo 2.místo v tabulce, které i tak značilo postup!

Postup do čtvrtfinále byl nejen pro trenér velkým překvapením, nicméně nás v něm čekal velmi těžký soupeř. Jak nám sdělil sám ředitel celého turnaje, je to jeden z nejlepších týmu ve Švédsku, kdy jeho mládež patří mezi nejlepší. Díky velké vzdálenosti haly HBO, jsme museli vstávat již 4:30, což kluky hodně vysílilo. Asi 5 kilometrová cesta, byla pro kluky náročná. Po lehké rozcvičce se probrali, nicméně tato únava se v zápase projevila. Soupeř ukázal svou kvalitu a tvrdě trestal víceméně všechny chyby, které jsme udělali především ve dvou několikaminutových výpadků, kdy jsme nebyli schopni se soustředit na hru. Konečné skóre po celém zápase bylo 11:2, kdy prvním střelcem byl Matěj Sedláček a kosmetickou úpravu provedl mladíček Tomáš Hodulík.
Po tomto náročném zápase jsme vyrazili na 5km dlouhý pochod do školy, kde jsme se pomalu začali balit. Díky Chodovu, který postoupil do finále, které se hrálo až ve večerních hodinách jsme čekali na odjezd. Fandili jsme Chodovu jak to šlo, a ten dokázal vyhrát a získal tak titul!

Cesta zpět utíkala poměrně rychle, dokud jsme nedojeli do Berlína, kde nás čekaly kolony. Projeli jsme je, nicméně jsme začali cítit, že se s naším autobusem něco děje a po několika desítkách dalších kilometrech jsme museli zastavit na jednom malém odpočívadle. Autobus už pak nenastartoval. Kluci se tak zabavili společně s Chodováky a hráli fotbal, pinkali si s míčky a sdělovali se zážitky s turnaje. Čekali jsme na nový autobus asi 4 hodiny, kdy pomalu docházelo jídlo a vzhledem k horkému počasí i pití. Dali jsme veškeré „zásoby" dohromady aby se kluci najedli a napili. Vše dobře dopadlo a okolo desáté hodiny pro nás přijel nový luxusní autobus, který nás dovezl do Prahy. Nicméně vzhledem k příjezdu okolo 1 ranní, nám již žádný spoj do Ostravy nejel. Po domluvě s dopravcem jsme mohli přespat v autobusu, který nás ráno i zavezl na hlavní nádraží v Praze. V Ostravě jsme byli okolo půl 10 dopoledne, kde nás přivítali rodiče a rozprchli jsme se do svých domovů. Dle ohlasů kluci spali snad celé odpoledne a nabrali tak síly na další tréninky, aby se mohli dále zdokonalovat a příště to třeba dotáhnout i dál.

Otázkou je, jestli nějaké příště bude, vzhledem k finanční náročnosti této akce je tato možnost malá. Nicméně díky městu Paskov, firmě RMT individuálním dárcům (Kristýna Šircová, Roman Stibor) a také veřejnosti, která přispěla na různých akcích konaným městem Paskov, jsme tuto akci letos dokázali udělat a přijet s výborným výsledkem.
Poděkování nepatří pouze trenérů, hráčům a sponzorům, ale také rodičům za podporu a možnost klukům odcestovat a zahrát si takovýto turnaj. Děkuji také Pavle Nogové, Kateřině Onderkové a Monice Volkové za velkou podporu a fandění přímo ve Švédsku, Marii Moravcové za pohotovost při řešení jakéhokoli zdravotního problému a také Vítěslavu Tichopádovi, který nás celou dobu dokumentoval, dokázal zvednout náladu v jakékoli situaci a vyjednal dopravu, když bylo potřeba.

Celému týmu tedy patří velký dík, že se celá tato akce udála a můžeme jen doufat v další úspěchy tohoto dobrého ročníku.

Bleskovky

V souvislostí s pandemií koronaviru SARS-CoV-2 (COVID 19) florbalový klub Paskov Saurians oznamuje, že tento týden (do 15.3)  budou tréninky probíhat následovně:

přípravka - zrušeno

elévové, ml.žáci - pokračují normálně

st.žáci, dorostenci - pokračuje normálně

junioři, muži - pokračují normálně

ženy - do konce týdne zrušeno

Zda se budou konat turnajová utkání si rozhoduje pořadatel sám - budeme Vás průběžně informovat.:

starší žáci - 15.3. - ZRUŠENO

junioři -. 14.3. zatím nezrušeno

ženy - 14.3. zatím nezrušeno


p paskov m
p beacon m
p lenzing m
p trymat m

p lekarna
p rmt m
p autokucera m
p paskovmarket
p autodoprava m
p spetech

msk logo
p nokd m
p arcelormittal m